Deja vu

Wicemistrzowie polski rozpoczęli fazę play off Ekstraligi Baseballu podobnie do reprezentacji piłkarzy, bo od remisu. Centaury po sobotnim zwycięstwie i bardzo długim niedzielnym meczu podzieliły się zwycięstwami z wrocławskimi Baronsami.

Sobotnie spotkanie, rozgrywane w Kutnie, rozpoczęło się bez niespodzianki. Od samego początku stołeczni baseballiści wyszli na prowadzenie i utrzymali jedo końca. Pierwszy punkt Centaury zdobyły po odbiciu Rafała Kalińskiego, drugi natomiast po przerzuceniu drugiej bazy przy próbie autowania kradzieży. Dzięki świetnym narzutom Trevora Caugheya, Baroni nie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w ataku. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Warszawy. 

 

W niedzielnym, drugim meczu półfinału play Off pomiędzy Centaurami a Baronami na przeciwko siebie na górce miotacza zobaczyliśmy Mike'a Renerego i Ray'a Wojtale. Z morderczego pojedynku wyszli zwycięsko wrocławianie w tym ich miotacz, narzucający przez wszystkie 14. zmian tego meczu. Początkowo warszawianie wyszli na skromne prowadzenie, które Baroni odrobili podczas przerzutu trzeciej bazy. Przez kolejne zmiany niewiele się działo. Aż do ostatnich zmian kiedy to dwoma dublami wrocławianie wyszli na prowadzenie. Natychmiastowa odpowiedz w prawie samodzielnej akcji wsparta skrótem Krzysztofa Babickiego, doprowadziła do wyrównania. Remis na tablicy wyników widniał prawie aż do czwartej godziny pojedynku. Wówczas trzy hity z rzędu przeciwko Trevorowi zapewniły wrocławianom dwa dodatkowe obiegi, które goście utrzymali do końca. Bez wątpienia był to jeden z najdłuższych meczy fazy play off w historii Ekstraligi. Cały mecz, zakontraktowany na dziewięć zmian, przy pięciu dodatkowych trwał niespełna cztery godziny. Dla obu ekip sytuacja jest doskonale znana. W zeszłym roku oba teamy spotkały się na tym samym etapie rozgrywek i po dwóch meczach, podobnie jak w tym roku był remis 1:1. O tym kto wystąpi w wielkim finale zadecydują kolejne mecze. W baseballu w pierwszej rundzie play Off jak i w finale gra się do trzech wygranych spotkań. Mecze nr 3. i 4. ze względu na kłopoty z boiskiem we Wrocławiu odbyć sie mogą w Miejskiej Górce albo nawet w Kutnie. 

 

Weekendowe mecze baseballowe pomiędzy Centaurami a Baronami oglądało w internecie blisko 300 widzów na kanale Centaury TV. 

 

Mecz nr#1 

 

 https://youtu.be/Xabs27HlGRk

 

Mecz nr#2

 

https://youtu.be/91YTN27oJz8

 

Dogrywka

 

https://youtu.be/g7pNM0Wh22M

 

Godziny kolejnych meczy w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/619982924850525/?ti=icl

 

Link do transmisji na żywo

 

http://ustre.am/1mGRC