Zapowiedź jesiennej ramówki Centaury TV

Koniec wakacji to już od 33. lat sygnał dla polskich baseballistów żeby wznowić treningi i przystąpić do wrześniowej fazy Play Off. Po raz drugi w swojej krótkiej historii transmisji, streamingowy kanał warszawskich baseballistów pokaże wszystkie jesienne mecze na żywo w Centaury TV.

Sezon regularny, który trwa zwykle od kwietnia do początku lipca, wyłonił zestaw par półfinałowych w walce o Mistrzostwo Polski. Pierwsze miejsce zajęły Centaury Warszawa które po rozegraniu 20. meczy sezonu regularnego odnotowały najwiecej ze wszystkich drużyn, bo aż 16. zwycięstw. Dzięki pierwszemu miejscu w tabeli po sezonie zasadniczym swoje pojedynki o finał Ekstraligi Baseballu 2016 rozpoczną od starcia z drużyną Barons z Wrocławia ( 8 zwycięstw ). W pierwszym półfinale zmierzą się więc te same drużyny co przed rokiem. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie play Off, która rozgrywana jest w serii "najlepszy w pięciu meczach " Centaury dotarły do finału po czterech rozegranych meczach z bilansem 3 zwycięstw i jednej porażki. Taki sam stosunek zwycięstw do porażek można odnotować pomiędzy tymi drużynami z pierwszej fazy rozgrywek. W drugiej parze półfinałowej zmierzą się zawodnicy kutnowskiej Stali, którzy wygrali 15 meczy z rewelacją rozgrywek sezonu zasadniczego Silesią Rybnik. Zawodnicy z Górnego Śląska mogą się poszczycić bilansem 3-1 nad Stalą w tym roku. Po raz pierwszy od wielu lat w fazie play Off nie zobaczymy zawodników Dębów z Osielska, którzy wygrali zaledwie 4 mecze w sezonie. Beniaminek z Władysławowa odnotował o jedną wygraną mniej. Z uwagi na fakt chęci powiększenia Ekstraligi o kojenie zespoły w celu podniesienia jakości i prestiżu ligi nikt w tym roku nie spada do niższej klasy rozgrywek. Z pierwszej ligi natomiast prawo awansu mają  trzy drużyny: Gepardy Żory, Yankees Działdowo i Rawa Katowice. Pozostałe ekipy są zapleczem drużyn ekstraligowych i nie mogą awansować do wyższej ligi. Jak będzie wyglądał baseball w Polsce za rok dowiemy się pewnie na wiosnę, kiedy kluby dopną budżety i podejmą decyzje o starcie w rozgrywkach. 

 

 

 

Sezon 2016 dla stołecznych baseballistów był niezwykle udany. Oprócz wygranych przez drużynę 16 meczy w sezonie zasadniczym, dzięki obywatelskiej inicjatywie w ramach Budżetu Partycypacyjnego w dzielnicy Mokotów, na terenie SP 205, gdzie trenują Centaury, zostanie wkrótce wybudowany Tunel Baseballowy, dzięki czemu zawodnicy i zawodniczki bedą mieli lepsze warunki do treningów. 

 

 

 

Z jednej strony zaczynamy play offy, a z drugiej stołeczni baseballiści nie mają gdzie rozgrywać swoich meczy. Jest to paradoks,ale klub nie może się starać o wyższe dotacje z miasta bo nie posiada boiska i dlatego też gra swoje mecze w Kutnie. Przez 30. lat, bo od tylu właśnie istnieje ta dyscyplina sportu, w Warszawie nie udało się rozwiązać tej kwestii. Jak do tej pory 6. mistrzostwa Polski dla Warszawy zarówno w Baseballu i Softballu nie przyczyniły się do powstania obiektu, na którym można by grać mecze ligowe. Powrót tych dyscyplin na Igrzyska Olimpijskie powinien zmienić finansowanie związku sportowego co powinno się przełożyć na popularyzacje i wzrost świadomości wsród społeczeństwa. Boiska piłkarskie przez lata rosły jak grzyby po deszczu w całym kraju, a nie można wybudować jednego obiektu, który będzie spełniał inne funkcje... Z drugiej strony jak to jest możliwe żeby być najlepszym w kraju nie posiadając boiska do gry. Wyobrażacie sobie skoczka Adama Małysza, który nie ma skoczni na której mógłby skalać w swoim klubie albo Otylię Jędrzejczak, która nie ma basenu, na którym przygotowuje się do zawodów? No właśnie, nie wyobrażacie...

 

Zapraszamy wszystkich serdecznie do Kutna na mecze półfinałowe polskiej Ekstraligi Baseballu. Kto z państwa nie będzie mógł być osobiście zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Centaury TV. 

 

 

 

Play Off Ekstraligi Baseballu 2016

 

 

 

Centaury Warszawa vs Barons Wrocław

 

 

 

⚾️ Game#1 Sobota 3 września - Kutno 12:00

 

 

 

WUKB „CENTAURY” Warszawa – KS „BARONS” Wrocław

 

 

 

⚾️ Game#2 Niedziela 4 września - Kutno 12:00

 

 

 

WUKB „CENTAURY” Warszawa – KS „BARONS” Wrocław

 

 

 

⚾️ Game#3 Sobota 10 września - Wrocław

 

 

 

KS „BARONS” Wrocław - WUKB „CENTAURY” Warszawa

 

 

 

⚾️ Game#4 Niedziela 11 września - Wrocław *

 

 

 

KS „BARONS” Wrocław - WUKB „CENTAURY” Warszawa

 

 

 

⚾️ Game#5 Sobota 24 września - Kutno *

 

 

 

WUKB „CENTAURY” Warszawa – KS „BARONS” Wrocław

 

 

 

* jeśli będzie potrzebny

Godziny spotkań na bierząco w wydarzeniu - https://www.facebook.com/events/619982924850525/?ti=icl

 

 

 

 

Link do transmisji LIVE - Centaury TV - http://ustre.am/1mGRC

 

 

 

Link do skrótów meczy z Wrocławia - KSB TV - https://m.youtube.com/user/ksbaseballwroclaw