Komunikat Pzball w sprawie terminów rozgrywek w sezonie 2020

Komunikat Pzball w sprawie terminów rozgrywek w sezonie 2020

Zawieszone zostają wszystkie turnieje oraz mistrzostwa przynajmniej do końca kwietnia. Polski Związek będzie wypuszczał komunikat raz w tygodniu, aby informować o kolejnych decyzjach.

pełna treść komunikatu:

KOMUNIKAT nr 69/2020

 z dnia 15 marca 2020 roku

Drodzy sportowcy, trenerzy i działacze klubów sportowych,

Zarząd PZBall spotkał się 15 marca wieczorem na Skype, aby omówić dalsze kroki związane z wpływem pandemii koronawirusa. Ostatnie decyzje rządu w celu maksymalnego ograniczenia kontaktów społecznych, wskazują na powagę sytuacji.  Jako społeczność sportowa my też powinniśmy zachować ostrożność, dlatego podjęliśmy następujące decyzje. Wszystkie wydarzenia PZBall, w tym mecze ligowe i turnieje, zarówno dla seniorów, jak i młodzieży, są zawieszane do końca kwietnia.

Wcześniej informowaliśmy, iż ostatecznym terminem na możliwość wycofania się z rozgrywek młodzieżowych oraz ligowych i uiszczenie należnych opłat jest 20 marca 2020. Ten termin nie ma już zastosowania. Kiedy będziemy mieli pozytywne przesłanki do rozpoczęcia sezonu 2020, wskażemy ewentualny zakres reorganizacji rozgrywek i zostanie podany nowy termin umożliwiający ewentualną rezygnację z udziału w naszych wydarzeniach bez kar i opłat. Nowy terminarz oraz terminy składania wniosków prześlemy z co najmniej 14 dniowym wyprzedzeniem.

Podane wcześniej terminy przesyłania list startowych oraz wniesieni opłat za licencje zostają anulowane. Nowe terminy podamy również z wyprzedzeniem co najmniej 14 dniowym. Podobne podejście przyjmujemy w przypadku zgłoszeń klubów o organizację turniejów. Proces ten również zostanie przesunięty, a my poinformujemy o nowych datach i wyślemy nowy formularz, gdy będziemy mieć pewność co do organizacji rozgrywek w sezonie 2020. Zakładamy, że wszystkie kluby będące członkami PZBall przestrzegają zalecanych wytycznych dotyczących spotkań i nie planują grupowych sesji treningowych ze swoimi zawodnikami. Zalecamy opracowanie i przekazanie zawodnikom indywidualnych harmonogramów treningowych. Jeśli prowadzicie sesje szkoleniowe, zdecydowanie zalecamy przerwanie ćwiczeń do momentu ustalenia, że taki kontakt społeczny jest
bezpieczny.

Naszym głównym celem jest zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym graczom w baseball i softball, tak byśmy mogli wspólnie zmierzyć się z wyzwaniem tegorocznego sezonu.

Dla zapewnienia odpowiedniej komunikacji, w każdy poniedziałek, będziemy kontynuować praktykę wysyłania pisemnej informacji o podjętych działaniach.

 Zarząd PZBall