Rozgrywki MLB zawieszone przez koronawirusa

Rozgrywki MLB zawieszone przez koronawirusa

MLB wydało oświadczenie, w którym informuje o odwołaniu wszystkich pozostałych meczy Spring Training, kwalifikacji do World Baseball Classic 2020 oraz o przełożeniu startu sezonu regularnego 2020 o przynajmniej 2 tygodnie.

Treść oświadczenia MLB:
Po rozmowach z 30. klubami oraz po konsultacjach ze stowarzyszeniem zawodników MLB, komisarz Robert D. Manfred junior ogłosił, że MLB podjęło decyzję zawiesić pozostałe mecze Sprint Training oraz opóźnić start rozgrywek sezonu 2020 na przynajmniej dwa tygodnie w związku z narodowym zagrożeniem spowodowanym przez pandemię koronawirusa.

MLB Statement - MLB Tonight 12/03/2020

Akcje, które podejmujemy są w interesie bezpieczeństwa oraz dla dobra naszych graczy, klubów oraz miliona naszych wiernych fanów.
MLB będzie kontynuowało ocenę bieżących wydarzeń prowadzących do startu sezonu. Informacje dotyczący codziennych działań oraz treningów będą przedstawione klubom w kolejnych dniach.

MLB Statement - MLB Tonight 12/03/2020


Od dzisiaj, godziny 16:00 (czasu wschodniego - East Time), wszystkie kolejne mecze Spring Training zostają anulowane, a mecze kwalifikacyjne do turnieju World Baseball Classic 2020 w Tucson (Arizona) zostają przełożone na czas nieokreślony.
MLB oraz kluby przygotowują różne możliwe scenariusze rozegrania sezonu regularnego w roku 2020.

MLB Statement - MLB Tonight 12/03/2020


MLB ogłosi harmonogram w stosownym czasie oraz pozostanie elastyczny do tego co się wydarzy, mając nadzieję powrotu do normalnego funkcjonowania, tak szybko jak to możliwe.
Nic nie jest bardziej istotne dla nas niż zdrowie i bezpieczeństwo naszych zawodników, pracowników oraz fanów.

MLB Statement - MLB Tonight 12/03/2020


MLB będzie kontynuowało zachowywanie środków ostrożności oraz najlepszych praktyk rekomendowanych przez ekspertów od zdrowia publicznego. Ślemy nasze najlepsze życzenia wszystkim i każdemu z osobna dotkniętym problemem koronawirusa.

MLB Statement - MLB Tonight 12/03/2020