Centaury 2.0

Niespełna pięć dni po powrocie z Hiszpanii zawodnicy Centaurów wybiegli na ligowe boiska. W pierwszym meczu tegorocznego sezonu gładko ograły Rybniczan 10:2. W drugim już tak łatwo nie było ale skończyło się happy endem.

Warszawscy baseballiści ostatnie szlify przed sezonem zdobywali na obozie przygotowawczym ( Spring Training ) na półwyspie Iberyjskim. Sześciodniowy cykl przygotowawczy składał się z treningów oraz meczy kontrolnych. Centaury rozegrały w tym czasie też dziewięcio-zmianowe spotkania z drużynami z Madrytu. Pierwszy pojedynek z ekipą z Rivas trwał nawet 10 zmian i zakończył się remisem 6:6. W pozostałych spotkaniach odnotowaliśmy zwycięstwo z drużyną Madrid Brevers oraz reprezentacją Kubańczyków. We wtorek po południu wylądowaliśmy na Okęciu. W czwartek odbył się trening w siedzibie klubu, w sobotę trening odbijania, a w niedziele pierwszy mecz ligowy. 

 

 

 

W I kolejce Ekstraligi naszym rywalem była drużyna z Rybnika, która w zeszłym roku zajęła 5. miejsce w lidze. Bilans naszych meczy z poprzedniego sezonu 3:1 dla stołecznych. Obydwa spotkania minionego weekendu rozgrywane były w mało sprzyjających warunkach atmosferycznych. Było bardzo zimno i przez większą cześć zwłaszcza meczu nr 1 padał deszcz. Na górce miotacza w drużynie czerwono-czarno-szarych rozpoczął Piotr Paskudzki. Bezbłędna gra w obronie i świetna dyspozycja na pałce zaowocowała 10. pkt. przewagą po 4 zmianach. Na górce miotaczy zobaczyliśmy wówczas Piotra Mikołajczyka, który zaliczył pierwszego SAVE w sezonie, a starting pitcher WIN'a. Wynik spotkania ustalony został na 10:2. 

 

 

 

W drugim pojedynku na pozycji miotacza w zespole Rybnika wystąpił grający trener Branden Lee, natomiast dla Centaurów świetnie miotał Mike Renery. Wymagający miotacze przysporzyli trudności pałkarzom obu drużyn. Przez wszystkie regulaminowe zmiany żadna z drużyn nie zdołała obiec wszystkich czterech baz. Bliżej zwycięskiego punktu były Centaury jednak do rozstrzygnięcia drugiego pojedynku potrzeba była dogrywka. W doliczonym inningu drużyna rozpoczynająca odbijanie posiada od razu zawodników na pierwszej i drugiej bazie. Silesii nie pomogło to jednak w odbyciu obiegu. Centaury koncertowo rozegrały dokończenie ósmej zmiany. A WALK OFF singlem popisał się Rafał Kaliński. Tym samym Mike zaliczył pierwszego WIN'a w sezonie. Warto podkreślić, że w obu spotkaniach swietnie zaprezentowali się nowi gracze Centaurów - Adam Anders i Mark Ted Podgórski, którzy wystąpili w pierwszym składzie w obydwu meczach. Skuteczne odbicia i bardzo dobra gra w obronie dały świetny debiut na boiskach Ekstraligi po kilku latach gry w Feniksach. 

 

 

 

Pomimo fatalnej pogody na boisko do Kutna przybyła grupa najwierniejszych kibiców z Warszawy. Kibice przed ekranami tez dopisali. Centaury TV na żywo odwiedziło w niedzielę przeszło 200 osób. Obydwa mecze można już oglądać na YouTube:

 

 

 

Mecz#1 http://youtu.be/Jzabk9SXzMg

 

 

 

Mecz#2 http://youtu.be/QWX4Y-myzmo

 

W innych meczach I kolejki Ekstraligi Kutno dwa razy wygrało z Władysławowem 16:1 i 21:0 oraz Wrocław wygrał z Osielskiem 3:2 i 5:6. 

 

 

 

W drugiej kolejce Ekstraligi w najbliższą niedzielę rywalami Centaurów będzie drużyna Stali Kutno. Wszelkie informacje o godzinie rozpoczęcia meczy i transmisji na żywo znajdziecie tutaj:  https://www.facebook.com/events/640477492757108/