Centaury 410 klubem w Polsce
Centaury 410 klubem w Polsce
Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy „Centaury” został sklasyfikowany na 410 miejscu  wśród wszystkich klubów sportowych ( 3764 ), w sporcie młodzieżowym w Polsce w 2019 roku. 

Klasyfikacja klubów sportowych jest prowadzona szczegółowo od roku 2014. Ranking jest tworzony na podstawie współzawodnictwa poszczególnych dyscyplin i osiąganych przez  kluby miejsc w rozgrywkach krajowych. Pod uwagę brane są wyniki od Młodzika do Juniora. Za poszczególne miejsca w zawodach przyznawana jest odpowiednia liczba punktów w danej kategorii wiekowej. Turnieje za które klub otrzymuje punkty w baseballu to: Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików ( U12 ) , Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży ( U15 )  oraz Mistrzostwa Polski Juniorów ( U18 ). W roku 2019 „Centaury” zdobyły maksimum punktów w pierwszych dwóch kategoriach, zdobywając pierwsze miejsce w MMM w Działdowie oraz OOM w Miejskiej Górce. Drugie miejsce, natomiast zdobyli juniorzy we Wrocławiu. 

W historii rankingów Warszawscy baseballisci byli najwyżej sklasyfikowani w roku 2017, kiedy to wszystkie trzy drużyny młodzieżowe sięgnęły po najwyższe laury. WUKB dumnie prezentowały się wtedy  na 319 miejscu wśród prawie 4 tys klubów. Zajęliśmy wówczas miejsce w czwartej setce, podobnie jak potężny klub jakim jest Legia Warszawa. 
centaury.pl