We wtorek zmarł Leszek Borys

We wtorek zmarł Leszek Borys

Wczoraj, 9 czerwca 2020r dotarła do nas bardzo smutna wiadomość – odszedł od nas Leszek Borys. Warszawsko-Mazowiecki Związek Baseballu i Softballu z żalem żegna Człowieka wielu talentów-prawdziwego człowieka renesansu.
Był powiernikiem wielu ludzi - otwarty, życzliwy, zawsze gotowy do bezinteresownej pomocy dla licznych potrzebujących porady, wsparcia czy współczucia. Umiał i lubił słuchać ludzi, rozmawiać z nimi, udzielać rad i wskazówek. Równie często potrafił przyznawać racje swoim rozmówcom.

Leszek był długoletnim dyplomowanym trenerem młodzieży i seniorów augustowskich baseballistów.
Był jednym z założycieli i wieloletnim aktywnym działaczem Baseballowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Kruki" – Augustów.

Potrzebujący mogli niezawodnie liczyć na jego rady bazujące nie tylko na wiedzy książkowej, ale przede wszystkim korzystające z jego życiowych doświadczeń. Ufał ludziom, czasem wręcz na granicy naiwności, był pełen wiary w dobro i przyzwoitość innych ludzi.

Decyzją Prezydenta Polski został odznaczy Krzyżem Zasługi.

Drogi Przyjacielu będzie nam wszystkim Ciebie bardzo brakowało. Wyrwa w naszych sercach po Tobie będzie nie do wypełnienia. Spoczywaj w spokoju!