Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

16/16 Botswana i Wielka Brytania w @WC2014

12 mar 2014 - 09:26:27 przez rafalbednarczyk@yahoo.com

7. marca poznaliśmy ostatnie dwie ekipy które wystąpią na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Softballu.

Do zakwalifikowanych w zeszłorocznych - Mistrzostwach Panamerykańskich: USA, Kanada, Dominikana, Kuba, Portoryko; Mistrzostwach Azji: Japonia, Chiny i Tajwan; Mistrzostw Europy: Holandia, Włochy, Czechy, Rosja; Mistrzostw Oceanii: Australia, Nowa Zelandia, dołączono wczoraj reprezentację kontynentu Afrykańskiego - Botswanę oraz z dziką kartą w zastępstwie drugiej ekipy z czarnego lądu - Wielką Brytanie.

Dla Wyspiarek będą to czwarte z rzędu Mistrzostwa Świata ISF. Dwa razy zakwalifikowały się bezpośrednio w 2010 i 2012. W 2006 i w tym roku przez dziką kartę. W zeszłorocznych Mistrzostwach w Pradze w bezpośredniej kwalifikacji przegrały miejsce z Rosją przez stosunek obiegów. Reprezentacja spod logo Lwa zajęła w MŚ w Pekinie w 2006 roku dziesiątą lokatę. Cztery lata później w Wenezueli i w 2012 w Kanadzie - 11.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata, pierwsze rozegrane w Europie, będą ostatnimi, na które zespoły musiały uzyskać kwalifikację. Począwszy od 2016, kiedy to Mistrzostwa odbędą się w hrabstwie Surrey w Kanadzie, zmieni się charakter turnieju. Turniej przyjmie otwartą formułę dla wszystkich ekip zrzeszonych w ISF.

Do tegorocznych Mistrzostw Świata Międzynarodowej Federacji Softballu (ISF) wywalczyło kwalifikację 16 drużyn. Zdobywały ją w regionalnych turniejach, aby zapewnić sobie udział w imprezie, która odbędzie się w Holenderskim Haarlem w dniach 15-24 sierpnia. W turnieju miały zagrać dwa afrykańskie kraje - RPA i Botswana - jeden zrezygnował i z zaproszenia skorzystała Wielka Brytania.

Będą to rekordowe mistrzostwa pod względem ilości drużyn reprezentujących Stary Kontynent. Nigdy do tej pory w tych zawodach, które po raz pierwszy odbyły się w Australii w 1965 roku nie wystąpiło aż pięć ekip z Europy.

Lista uczestników 14. ISF Mistrzostw Świata 2014 Haarlem Holandia:

Australia, Kanada, Chiny, Tajwan, Kuba, Czechy, Dominikana, Wielka Brytania, Włochy, Japonia, Nowa Zelandia, Portoryko, Rosja, Holandia, USA, Botswana. Zespoły zostaną podzielone, w pierwszej fazie rozgrywek, na dwie grupy po osiem zespołów. Do następnej rundy przejdzie najlepsza czwórka z każdej z grup by następnie rozegrać fazę Playoff.

Organizatorzy Mistrzostw Świata oferują pakiety biletów i pomoc w zakwaterowaniu zarówno dla kibiców drużyn występujących jak i wszystkich fanów. Informacje dostępne są na stronie internetowej mistrzostw: www.wcsoftball2014.com.

Small_1966886_598705250204850_1809720074_n