Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

MKOl pozostawia otwarte drzwi dla Baseballu i Softballu na Igrzyskach Olimpijskich.

03 lut 2014 - 18:56:15 przez rafalbednarczyk@yahoo.com

Baseball i softball zagrają dodatkową zmianę w walce o włączenie ich w poczet dyscyplin Olimpijskich.

Po nieudanych próbach jesienią ubiegłego roku, prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego pozostawił otwarte drzwi dla ewentualnego powrotu tych dyscyplin w letnich Igrzyskach w Tokio w 2020 roku. 

Bach powiedział w poniedziałek, że chciałby aby system włączania dyscyplin do program letnich Igrzysk był bardziej elastyczny. Pojawił się również pomysł o zniesieniu limitu 28-dyscyplin na IO.

Po wyborze Tokio na organizatora letnich Igrzysk Olimpijskich w sesji wrześniowej, rozpoczęto starania aby przywrócić do programu Igrzysk sporty które są bardzo popularne w Japonii. Baseball i softball miały swój ostatni występ na Olimpiadzie w Pekinie w 2008 roku. Softball był na Igrzyskach Olimpijskich od Atlanty w 1996, a baseball od Barcelony 1992 roku. Bach powiedział o zmianie niektórych procedur, które zostaną omówione w tym tygodniu. "Naszym celem jest większa elastyczność w składzie programu Igrzysk" powiedział prezydent MKOl, Niemiec Thomas Bach .

Wyraził nadzieję, że wszelkie zmiany w procedurach selekcji dyscyplin, zakończą się do końca roku. Później, będzie można dyskutować bardziej konkretnie nad tym, jaką dyscypliną możnaby ewentualnie włączyć do programu. Podkreślił również, że proces dodawania nowego sportu nie musi trwać siedem lat, tak jak to ma miejsce obecnie.

Small_1896934_583008298441212_446107974_n