Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Mikołajkowy Turniej Baseballowy 2013

10 gru 2013 - 20:03:51 przez rafalbednarczyk@yahoo.com

Zgodnie z zapowiedzią Warszawskie Centaury rozgrywały w sobotę swoje mecze. Niestety drużyna z Kutna nie przyjechała więc musieliśmy sobie radzić sami. Na pierwszy ogień w sześcio-zmianowym pojedynku poszły zawodniczki i zawodnicy 6. i 7. letni.

Po niespełna dwugodzinnym meczu, przerywanym na uzupełnienie poziomu glukozy i elektrolitów, wynik spotkania został ustalony na 16:16.

Po meczu pomiędzy najmłodszymi Centaurami nastąpiło uroczyste wreczenie nagród z wydziału sportu dzielnicy mokotów za zdobycie III miejsca w MP przez juniorów i Mistrzostwa Polski Ekstraligi przez seniorów w tym roku. Nagrody wręczali: Zastępca dyrektora biura sportu m.st. Warszawy pan Janusz Samel, prezes Polskiego Związku Baseballu i Softballu Michał Kaczmarek, burmistrz Mokotowa Krzysztof Skolimowski oraz inspektor wydziału sportu dzielnicy Mokotów pan Krzysztof Gampel. 

Miłym akcentem imprezy było podziękowanie panu Wiesławowi Krzywińskiemu, który przez wiele lat pełnił w naszym klubie funckję v-ce prezesa. 

Oprawa muzyczna i aktualny komentarz meczowy był na bieżąco prowadzony przez Pana Giedymina Wróblewskiego. 

Po tej uroczystości grały dzieciaki-centaury 8-10 letnie. Wynik spotkania trwającego 5 zmian wynosiósł 15:7.

Każdy z nowych zawodników dostał pamiątkową koszulkę Centaurów i coś słodkiego z okazji Mikołajek. Dziękujemy zawodnikom, kibicom i rodzicom oraz wszystkim tym którzy pomogli nam przy organizacji tej imprezy.

Na sali gimnastycznej w SP 202 odbył się jeszcze Halowy Turniej Softballowy Warszawskich Diamentów, które rozegrały mecz wraz z Feniksami z Warszawy. 

Na zdjęciu dzieciaki po meczu z klas 2-4. 

Small_563602_555809914494384_1717741282_n