Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Złote Centaury a.d. 2013!!!

20 paź 2013 - 12:48:34 przez rafalbednarczyk@yahoo.com

Kiedy przed sezonem zapytałem co jeśli Centaury zdobędą mistrza w tym roku nie wiele osób spodziewało się że tak będzie. Trzynaście wygranych w szesnastu meczach sezonu regularnego wywindowało nas na pozycję lidera. Sześć zwycięstw w ośmiu meczach finału dało mistrzostwo!

Czy ktoś się tego spodziewał ? Na pewno nie wielu, ale przecież gra się by wygrać. Centaury występują w najwyższej klasie rozgrywek od 2001 roku i zdobywają swoje pierwsze mistrzostwo Polski seniorów w 21-letniej historii klubu. 

Nowi zawodnicy, nowe metody treningowe przyniosły zamierzony efekt. Doświadczenie Piotra Mikołajczyka - najlepszego odbijającego w sezonie i Rafała Kalińskiego w Play-Off dały mistrzostwo. Ćwiczenia treningowe Aarona Hornostaja w sezonie dały wymierny efekt. Niespodziewany przyjazd Mika Renery dały No hittera. Ciężka praca na treningach przy dużej frekwencji dały upragniony tytuł. Bez żadnego zawodnika nie udało by się osiągnąć tego co się udało. Piotr Paskudzki scala drużynę, bo bez niego już dawno by się rozlazła. Dzieki mistrzostwu Centaury miały swoje pięć minut w radio i w telewizji. Udało się chociaż na chwilę przypomnieć, że baseball w Polsce naprawdę istnieje i że Warszawa jest w tym roku najlepsza. 

Finałowe pojedynki z Dębami bedą napewno niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich zawodników. Wygraliśmy trzy mecze. Zdobyliśmy Mistrzostwo najniższą w historii zdobyczą punktową 11:3. Wszyscy się cieszą i z dumą pokazują swoje medale. Każdy z zawodników dedykuje swój sukces sympatiom, rodzinom i znajomym, a w szczególności pani prezes Julicie Paskudzkiej, która od początku istnienia klubu z nami wytrzymuje. Klub Centaury Warszawa dedykuje mistrzostwo Filipowi Ferencowi, którego już z nami nie ma, ale gdyby był napewno udało nam by się zdobyć tutuł wiele lat wczesniej. 

Ten rok jest też pierwszym w historii, w którym nasz klub wystawił w mistrzostwach wszystkie kategorie wiekowe. Młodzicy w Kutnie V-miejsce, Kadeci V., Juniorzy w Rybniku i Żorach III - trenerem jest Paweł Rojek

Ja chciałbym podziękować wszystkim osobom które polibiły moją stronę i tym, którym los baseballu i softballu nie jest obojętny. Teraz zasłużony wypoczynek. Strona przechodzi w stan uśpienia po sezonie. Sporadycznie będą się jeszcze pojawiać informacje z naszych dyscyplin. Ale wy też musicie od nas trochę odpocząć. 

 

Klasyfikacja sezonu 2013

1. WUKB Centaury Warszawa 

2. UKS Dęby Osielsko

3. MKS Stal BiS Kutno

4. BUKS Gepardy Żory

5. KS Silesia Rybnik

-----------------------------------

KS Baseball Wrocław w 2014

Small_1391865_731765340172246_171008707_n