Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Droga do MLB? Podążaj za Strzałką

20 lip 2013 - 14:19:27 przez oskar.wroblewski@gmail.com

Jak 16. lipca poinformował serwis baseball.pl, Artur Strzałka - miotacz drużyny Silesia Rybnik, podpisał siedmioletni kontrakt z profesjonalną drużyną MLB - New York Yankees. Dzień później o tym wydarzeniu informowały już wszystkie ważniejsze portale informacyjne.

- Dzwonki w uszach i siniak na skroni przez tydzień - tak tegoroczny pojedynek w roli pałkarza wspomina Paweł Komosa. W pierwszym meczu sezonu przeciwko Silesii, Paweł został trafiony piłką w kask. Narzucał akurat Artur Strzałka - może nawet troszkę mi błędnik zaszalał na początku. Przez 10 sekund czułem się jakbym dostal porządnie w twarz.

Artur Strzałka jest bardzo młody, ale już osiągnął więcej niż którykolwiek zawodnik baseballu w polskiej lidze. Do MLB droga jeszcze daleka, ale samo zwrócenie na siebie uwagi scout'ów z USA to niewątpliwie ogromny sukces.

- Artur rzuca bardzo mocno, więc wchodząc do odbijania czuję się niepewnie. Decyzję o tym czy będę starał się odbić piłkę czy nie, muszę podejmować jeszcze zanim Artur zacznie ruch. - zauważa Piotr Paskudzki, trener Centaurów. - Ma chłopak talent. Do tego jest leworęczny i ma dopiero 18 lat. Już rzuca ok. 91 mil na godzinę. Jak nad nim popracują pewnie skoczy do 95-96.

W Polsce poziom baseballu wciąż jest niski. O tym, że jesteśmy sto lat świetlnych za USA czy Japonią nie ma nawet co pisać. Niestety nie mamy się nawet co porównywać również do Holandii czy Włoch, czy innych krajów Europy Zachodniej. Zawodnicy uprawiający baseball w Polsce to poprostu ogromni entuzjaści tego sportu. A może jednak idziemy w dobrym kierunku?

Coraz więcej młodych miotaczy wiedzie prym na górce miotacza.

- Kolasinski (Kutno), Krasina (Kutno), Lapczyk (Żory), Strzałka to dla mnie czolowka ostatnich sezonow w polskiej lidze - wylicza Paweł Komosa.

Do tej listy dodałbym jeszcze Sztejkę z Osielska. Wszyscy są bardzo młodzi i utalentowani. Do tego kluby w Polsce zapraszają do współpracy coraz więcej zagranicznych graczy, którzy nie tylko mają podnieść jakość drużyny, ale również nauczać młodzież poprawnego poruszania się po boisku.

Dostaliśmy w tej chwili solidnego kopa marketingowego dzięki Arturowi Strzałce. To napewno już bardzo pomogło w tym, aby spora część społeczeństwa mogła odpowiedzieć twierdząco na pytanie: 'To w Polsce gra się w baseball?'. Dzięki Artur i Powodzenia!

Small_1010542_615530878471159_191212764_n