Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Centaury zakończyły rundę zasadniczą na pierwszym miejscu

15 lip 2013 - 22:16:15 przez rafalbednarczyk@yahoo.com

Mike się nie wyciepeł - rzucił no hittera. Centaury pierwsze w Playoffs Przypadek? ... Nie sądzę!

Centaury zakończyły sezon regularny z 13. zwycięstwami. Wczorajsze dwa zycięstwa z Żorami ustaliły pary finałowe przed wrześniowymi rozgrywkami. Warszawa we wrześniu zmierzy się z Gepardami. Żorzanie są aktualnymi Mistrzami Polski. WUKB zagra z nimi w meczach wrześniowych w serii najlepszy w pięciu meczach. Kutno zagra o finał z Osielskiem. 

Na wczorajsze mecze Centaury przyjechały cześciowo z Żor, gdzie stacjonowała część zawodników już od piątku, kilku dojechało z Warszawy, Krakowa, a nawet z Czeskiej Pragi prosto z Mistrzostw Europy w Softballu.
Pierwszy mecz nie zaczął się po myśli stołecznych, którzy stracili trzy obiegi w pierwszych zmianach. Do remisu na 4:4 doprowadzili dopiero w szóstym inningu, by w ostatnim zdobyć zwycięski punkt i dokończyć zmianę bez straty obiegu.. Pierwszego wina w tym meczu zaliczył Michał Słomka, a Sava Piotr Mikołajczyk. 

W drugim meczu kilku zmianowa niemoc w zdobywaniu punktów ze strony gospodarzy spowodowana była świetnym narzutom Mika Renery, który rzucił wczoraj no-hittera dla Warszawy czyli nie pozwolił na zdobycie bazy po odbiciu dla Gepardów przez cały mecz. Wydarzenie bez precedensu, bo w historii Centaurów to pierwszy taki przypadek w 21 letniej historii klubu i jeden z niewielu w Polskiej Ekstralidze baseballu w ogóle. Renery sie nie wyciepeł jak mówi sie na Ślasku na miotaczy, którzy mają problem z trafieniem piłką w strajk. W końcowych zmianach czerwono-czarno-szarzy zdobyli dwa obiegi i zakonczyli sezon regularny z 13 zwycięstwami w 16 rozegranych meczach. Rywalem w walce o Serie Finałową we wrześniu będzie ekipa z Żor której stosunek zwycięstw do porażek wynosi 6-10. 

W drugiej parze półfinałowej w serii najlepszy w pięciu meczach zmierzy się Kutno z Osielskiem. 

Teraz przed nami dwutygodniowa przerwa wakacyjna i przygotowania do Pucharu Polski i Playoffs. Nie wszyscy mają jednak wolne. Piotr Mikołajczyk bedzie w tym czasie na zgrupowaniu kadry Polski i weźmie udział w Mistrzostwach Europy podobnie jak Mike Renery, który na tej imprezie bedzie bronił barw Wielkiej Brytanii. Powodzenia !

Dziekujemy grupce kibiców z Warszawy, która przyjechała oglądać niedzielne zawody w Żorach. Dodatkowo chciałem podziękować softballistkom z Brzegu, które również wspierały Centaury w dwóch ostatnich meczach sezonu

Small_1045010_484860554922654_1915500500_n