Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Hit by pitch'e w szczepionkę i fikołki na bazie domowej! Centaury Nō1!

01 lip 2013 - 09:41:00 przez rafalbednarczyk@yahoo.com

Centaury Warszawa pokonały wczoraj dwukrotnie Dęby z Osielska 7:3 i 13:0 i wskoczyły znowu na pozycje lidera Ekstraligi Baseballu. W pierwszym meczu WINA zaliczył Piotr Paskudzki w drugim Mike Renery a SAVE'a miał Adam Vorbrodt.

Jedenaste spotkanie czerwono-szaro-czarnych rozpoczęło się dość nerwowo. Kilka błędów w swoim nienaturalnym środowisku jakim jest pozycja łącznika przez Rafała Bednarczyka doprowadziły do wyniku 3:2 dla gości. Konsekwentna gra na pałce - hity Grzegorza Paskudzkiego i Piotra Mikołajczyka doprowadziły po hitach na bazę domową Piotra Paskudzkiego który efektownym pado-fikołkiem doprowadził do remisu 3:3. W czwartej zmianie przy obstawionych bazach i jednym aucie łącznik centaurów wykonał samodzielnie podwójny aut, rzucając z półobrotu na pierwsza bazę. Tym samym uniemożliwił Dębom wyjście w tym meczu na prowadzenie. W następnych inningach poszło kilka odbić i Warszawa zdobyła 7. punkt. Osielszczanie jeszcze w ostatnich zmianach poderwali się do walki i zdobyli 4 obieg. Ustalając ostatecznie wynik na 7:4.

W drugim meczu koncertowa gra na pałce ze strony Warszawy. Po 4 zmianie wynik 11:0. Było tyle hitów co zdjęć jakie przyniosła nam na mecz Monika Ferenc z zawodów baseballowych z początku tego stulecia, które wkrótce pojawią sie na stronie. Jak z armaty odbijają Babicki, Paskudzki, Mikołajczyk i Renery. Dębom odechciewa się grać w baseball. Na górce Centaurów Mike był prawie nie do odbicia. Trener Osielska kończy mecz jako miotacz tracąc kolejne punkty. W Centaurach, w piątej zmianie narzuca Krzysztof Jurek, a w szóstej Adam Vorbrodt, który zalicza SAVE'a bez straty obiegu dla Stołecznych ustalając wynik na 13:0

W dwu meczu z Osielskiem na boisku pojawili sie prawie wszyscy zawodnicy Centaurów, którzy przybyli na mecz: Bartosz Malinowski, Michał Rysiawa, Rafał Bednarczyk, Mike Renery, Piotr Paskudzki, Piotr Mikołajczyk, Grzegorz Paskudzki, Krzysztof Babicki, Michał Słomka, Jacek Urban, Marek Piergies, Tomasz Rot, Oskar Wróblewski, Krzysztof Jurek, Paweł Rojek, Michał Gościcki i Adam Vorbrodt. Trenerem drużyny jest Aaron Hornostaj.

Centaury po 12 rozegranych meczach mają 10 zwycięstw tyle samo co Kutno które rozegrało już wszystkie mecze sezonu regularnego. Jednak lepszy bilans spotkań pomiędzy tymi drużynami ma Warszawa i jeszcze cztery mecze do rozegrania z ekipą z Żor. 

Następny mecz w Piasecznie w najbliższą niedziele o godzinie 11:00. Mnie nie będzie dla tego, że dostałem wczoraj narzut w szczepionkę. 

Zapraszam!!!