Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Mamy lidera w Warszawie! Centaury na czele!

17 cze 2013 - 10:19:14 przez rafalbednarczyk@yahoo.com

Centaury Warszawa wygrały dwa dzisiejsze mecze z drużyną Silesii z Rybnika. Wskoczyły tym samym na pierwsze miejsce w tabeli Ekstraligi Baseballu. Swojego czwartego WINA zaliczył w pierwszym meczu Piotr Paskudzki, w drugim Mike Renery, a SAVE zaliczył Krzystof Jurek.

W dziewiątym meczu zespół WUKB zaczął od początku prowadzić i nie oddał zwycięstwa aż do końca. W pierwszej zmianie hity Michała Rysiawy i Rafała Bednarczyka zaprowadziły ich odpowiednio na trzecią i drugą bazę. Po odbiciu za 2 bazy Piotr Paskudzkiego obaj zawodnicy zaliczyli obiegi. W tej samej zmianie Piotr wślizgiem na bazę domową zdobył trzeci punk. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla stołecznej drużyny.

W drugim spotkaniu na górkę miotacza wyszedł nowy nabytek Warszawskich Centaurów Mike Renery, który rzucając do 5zmiany nie pozwolił gościom na zdobycze punktowe. Do siódmej zmiany utrzymywał sie wynik 3:0 dla Centaurów. Wtedy posypały sie hity ze strony Silesii która doprowadziła do remisu w siódmej zmianie 3:3. Dwie bazy darmo i nieuchwytny narzut oraz sacrifice fly Piotra Paskudzkiego pozwoliły wygrać ostatecznie mecz w regulaminowych zmianach 4:3.

Centaury prowadzą w Ekstralidze Polskiego Baseballu z 8 zwycięstwami i dwoma porażkami. Następny mecz już za dwa tygodnie w Piasecznie. Naszym rywalem będzie drużyna Dębów z Osielska. Zapraszamy