Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Kutno po trzech ćwiartkach, Warszawa po połówce ! Centaury przegrywają ze Stalą !

10 cze 2013 - 11:20:55 przez rafalbednarczyk@yahoo.com

Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy zakończył serię 6 kolejnych zwycięstw. Zatrzymała ich Stal która rezegrala 75% swoich spotkań w sezonie zasadniczym, zajmuje pierwsze miejsce w tabeli (7zwyciestw/5 porazek). Centaury rozegrały połowę meczy ( 6/2) i są na drugim miescu. W sobotnie popołudnie na stadionie Stana Musiała Kutno okazało się lepsze od stołecznych wygrywając 4:1 i 3:2. Home runy wybijali Grzegorz Paskudzki i Marek Piergies.

Sobotnie mecze napewno zapadną długo w pamięci warszawskiej drużyny. W obu meczach popełnili wiecej błedów niż w dotychczasowych pozostałych meczach. Tracąc w obu spotkaniach 7 punktów tylko jeden z nich został zdobyty przez Kutnian po własnych zasługach. 

W pierwszym meczu niedokladne rzuty na jeden, rzuty na baze na ktorej nie było zawodnika obrony, niezłapane piłki na zapolu dały taki a nie inny rezultat. Jedynym faktem godnym pocieszenia było wybicie w pierwszym meczu Homer Runa na 1:2 przez Grzegorza Paskudzkiego. Pierwszy mecz zakonczył sie wynikiem 4:1

W drugim meczu sytułacja uległa znaczącej poprawie jeśli chodzi o złe zagrania. Jednak słaba postawa na pałce przyczyniła sie do porażki. Jednak gwiazdą drugiego meczu w drużynie czerwono-szaro-białych został Marek Piergies, który wybił Home Runa na lewe zapole. Wyprowadził swoim dalekim odbiciem Centaury na prowadzenie 2:1. Zabrakło wiecej takich świetnych odbić i drugie spotkanie zakończyłos sie również porazką stołecznych 2:3.