Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Centaury ścinają stumilowy las Dębowy! W grze Miki, Słomka i automobile TT!

02 cze 2013 - 11:04:03 przez rafalbednarczyk@yahoo.com

Centaury Warszawa zaliczyły najlepszy start w historii klubu. 8 wygranych 0 przegranych. To jednak nie jest koniec. Zawodnicy chcą śrubować ten wynik tak długo jak się da. W dzień dziecka Centaury pokonały Dęby w Osielsku 1:0 i 6:4.

Warszawska drużyna zjechała się na mecz do Osielska w sobotnie popołudnie ze stolicy, znad morza i ze zlotu w Pieczyskach. Punktualnie o 12:00 na boisko wybiegła drużyna gospodarzy. Już w drugiej zmianie, po odbiciu Grzegorza Paskudzkiego, nieudanym pick-offie, kradzieży drugiej bazy i odbiciu za dwie bazy przez Piotra Mikołajczyka ( Mikiego - przyp.red :) Centaury zdobywają jedyny obieg w całym meczu. Przy 5 hitach gospodarzy i 3 gości, solidnej po obu stronach grze w obronie i dobrej postawie miotaczy, mecz zakończył się rzadkim w baseballu, bo najniższym z możliwych, wynikiem 1:0. Na górce miotacza swojego trzeciego WINA zaliczył Piotr Paskudzki.

W drugim meczu sytuacja diametralnie się zmieniła. Dęby zaatakowały skutecznie na pałce od samego początku, by w pierwszej zmianie wyjść na prowadzenie 3:0. W kolejnych dołożyli jeszcze jedno oczko. Przy obstawionych bazach dla Centaurów, w czwartym inningu następuje zmiana. Przy pełnych bazach obstawionych po błędach miotacza gospodarzy następuje zmiana na górce. Na odbicie wchodzi Michał Słomka i odbija mocno pierwszą narzuconą piłkę na trzecią bazę. Michał Rysiawa zdobywa pierwsze punkty dla WUKB - RBI (Słomki). Następni pałkarze również zdobywają bazy, a centaury wychodzą na prowadzenie 5:4. W ostatnich zmianach po skutecznych odbiciach zdobywamy bazy. Miotacz Dębów zaczyna popełniać balki i czerwono-szaro-czarni ustalają wynik spotkania na 6:4. Krzysztof Jurek zalicza swoje 3. zwycięstwo (WIN) i daje centaurom szóstą z rzędu wygraną w Ekstralidze.

Miłym akcentem na boiskach przy ul. Centralnej w Osielsku było pojawienie się uczestników zlotu samochodowów marki audi TT. Liczna ekipa przybyła z weekendowego zlotu, który odbywał sie w Pieczyskach, by dopingować Krzysztofa Babickiego ( Miśkoffa) i Warszawskie Centaury - dziekujemy!

Small_dsc_0469_wc