Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

O dziewięciu Centaurach i Sierotce Miotaczu!

20 maj 2013 - 10:43:36 przez rafalbednarczyk@yahoo.com

Centaury pokonały wczoraj utytułowaną drużynę z Kutna w obu spotkaniach 6:3 i 5:2 i zajmuje pierwszą pozycję w tabeli ekstraligi baseballu. Mecze wygrali miotacze Piotr Paskudzki pierwszy i Krzysztof Jurek drugi, a Adam Vorbrodt zakończył drugi mecz (Save).

Drużyna z Warszawy dotarła prawie w komplecie o 10:00 rano na boiska Małej Ligi Baswballowej by przy pięknej pogodzie przystąpić do rywalizacji. 

W pierwszym spotkaniu dzieki dobrym rzutom i solidnej grze w obronie Centaury wyszły na prowadzenie 3:0. Wielokrotnie zajmowały wszystkie bazy i prowadziły przez całe spotkanie. Wiele odbić zapewniało kolejne zdobywanie baz i zdobycze punktowe. Spokojna konsekwentna gra w obrnonie, nie pozwoliła ani razu drużynie gospodarzy wyjść na prowadzenie. Kontrolując wynik mecz zakończył sie wynikiem 6:3 dla Warszawy. 

W drugim spotkaniu przez pięć inningów żadna z drużyn nie zdobyła puntów. W 6 zmianie Stal zdobyła dwa obiegi i takim rezultatem rozpoczeła się ostatnia zmiana cudów w wykonaniu gospodarzy. Na górkę miotacza wyszedł wtedy Jakub Kolasiński, który 'miotał jak szatan' - dosłownie, trafiając z piekielną siłą trzech kolejnych naszych pałkarzy. Dał kilka baz darmo, a Aaron Hornostaj w dniu swoich urodzin odbijając pierwszego oficjalnego hita w drużynie Centaurów ustalił wynik spotkania na 5:2.

Dla większości zawodników było to pierwsze wygrane spotkanie z drużyną z Kutna. Najdłużej na nią czekał Piotr Mikołajczyk który właśnie przez tyle lat reprezentował drużynę Stali, a teraz rozgrywa świetny swój pierwszy sezon w Centaurach. 

Za tydzień 26 maja Opening Day boiska Warszawskiej drużyny. Rywalem czerwono-czarno-szarych będzie ekipa Dębów z Osielska.