Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Paskudzki nie Lewandowski, Miejska Górka to nie Barcelona!

29 kwi 2013 - 21:22:57 przez rafalbednarczyk@yahoo.com

Centaury Warszawa odniosły kolejne dwa wyjazdowe zwycięstwa, tym razem pokonały Demony z Miejskiej Górki 12:5 i 14:4. Bohaterem dwumeczu został Grzegorz Paskudzki wybijając w pierwszym spotkaniu dwa Home Runy ( 1 Grand Slam). Zwycięstwo odnieśli Miotacze Piotr Paskudzki w pierwszym i Paweł Komosa w drugim meczu.

Skoro świt warszawscy baseballiści wyruszyli do oddalonych od stolicy bardziej niż Morze Bałtyckie, Demonowych Pól by rozpocząć pierwsze spotkanie o godzinie 13:00. Już w pierwszej zmianie przy pełnych bazach Grzegorz Paskudzki odbija piłkę poza boisko dając drużynie Centaurów prowadzenie 4:0, a to nie był jego jedyny Home Run w tym spotkaniu. W kolejnym wejściu na pałkę wybija kolejnego, tym razem za dwa punkty. Rzecz bez precedensu. W najwyższej klasie rozgrywek jest to pierwszy taki wyczyn w jego karierze sportowej. Ostatnio kiedy ta sztuka mu się udała, było to w 2000 roku podczas meczu Centaurów jako Mistrzów Europy, którzy przygotowując się do udziału w Big League World Series w Tucson w Arizonie, rozegrali sparing w Kutnie w lipcu tego roku z Reprezentacją Polski Juniorór i Seniorów, przy czym w tym meczu wybił aż cztery Home Runy na pięć prób. 

Grand Slam czyli wybicie piłki za boisko przy obstawionych przez biegaczy wszystkich trzech bazach zdarza się nie zwykle rzadko, a w MLB najlepsi zawodnicy mają takich zagrań najwyżej 23 w swojej karierze.

Do szóstej zmiany Centaury prowadziły 12 :1 po narzutach Piotra Paskudzkiego, wtedy nastąpiły zmiany by dać pograć innym mniej doświadczonym zawodnikom. Michał Słomka wszedł na chwilę na górkę miotacza, a dokonczył mecz na tej pozycji Krzysztof Babicki zamykając wynik 12:5.

W drugim meczu warszawianie zdobyli 2 punkty w pierwszej zmianie, po jednym w każdej nastepnej zmianie i prowadzili z Demonami przed ich odbijaniem 4:1. W czwartej zmianie przy obstawionych bazach Demony odbijają na prawe zapole i doprowadzają do remisu. Piąta zmiana to już koncertowa gra stołecznych i 8 zdobytych punktów. W pozostałych inningach dodają jeszcze 2 obiegi i ustalają rezultat na 14:4. Drugi mecz był udany i dla mnie. Zaliczyłem avg 1.000 4H 1BB i kilka skradzionych baz.

Świetna postawa całej drużyny w obydwu meczach nastraja nas optymistycznie przed kolejnymi pojedynkami w ekstralidze. W dwóch spotkaniach z Demonami, Centaury wybiły prawie 30 Hitów, z czego Mikołajczyk 5, Paskudzki 4, Bednarczyk 4, Hornostaj 3, Wróblewski 2, Rysiawa 4 w tym jeden w Home runowy płot,, Malinowski 1...

Gdyby baseball był popularniejszy w naszym kraju od piłki nożnej to dziś na pierwszej stronie Super Ekspressu było by zdjęcie Paskudzkiego, który swoimi tylko dwoma odbiciami zdobył 6 punktów dla drużyny, a nie Lewandowski strzelający cztery bramkami w ostatnim meczu Ligi Mistrzów. No cóż, Miejska Górka to nie Barcelona...

Tak grali nasi rywale w ten weekend:

EKSTRALIGA
KS Silesia Rybnik @ BUKS Gepardy Żory 2:12, 2:4
UKS Dęby Osielsko @ MKS Stal BiS Kutno 7:3, 8:2

Centaury po 4 wygranych meczach zajmują drugą lokatę za Dębami.

Small_603642_451422648266445_579968647_n