Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Centaury utrzymały czwarte miejsce po drugiej kolejce ekstraligi

19 kwi 2011 - 15:02:55 przez oskar.wroblewski@gmail.com

W drugim tygodniu zmagań w ekstralidze Centaury i Demony podzieliły się punktami. Warszawiacy, którzy dysponują stabilnym składem, nieznacznie zmieniającym się na przestrzeni kilku lat odnieśli w pierwszej kolejce cenne zwycięstwo w Osielsku i liczyli na kolejne punkty. Miejska Górka bardzo się w tym roku odmłodziła i buduję drużynę, dla której sukcesy powinny nadejść dopiero wkrótce. Po dwóch porażkach na starcie pokazała jednak silny charakter i zdołała wygrać mecz na wyjeździe.

W zeszłym roku drużyna demonów wygrała z centaurami trzy z czterech pojedynków, a cały zeszły sezon zakończyła na trzecim miejscu. Doskonale wie po co przyjeżdża do Piaseczna. Gra agresywnie na bazach i gotowa jest wykorzystać każdy błąd stołecznej drużyny. Dzięki temu w pierwszym meczu objęła prowadzenie już w pierwszej zmianie. Gospodarze spotkania nie pozostali jednak dłużni zbyt długo i w drugiej zmianie sami zdobyli trzy punkty. Dobrze narzucający Piotr Paskudzki oraz pewna obrona sprawnie powstrzymywali ataki demonów. Do końca spotkania centaury punktowały jeszcze w piątej zmianie kiedy zdobyły trzy punkty, na co demony odpowiedziały jednym punktem w zmianie szóstej.

Drugi mecz tego dnia miał zupełnie inny przebieg. Warszawska drużyna rozluźniona wygraną w pierwszym spotkaniu zaczęła mecz od popełnienia pięciu błędów. W połęczniu z czystymi odbiciami demonów, strata sześciu punktów podłamała gospodarzy. Zdołali co prawda zdobyć honorowy punkt w trzeciej zmianie, ale było to za mało by myśleć o wygranej. Wynik drugiego meczu ustalił Michał Nowak z Miejskiej Górki, który odbił inside-the-park home run. Rezultaty obu meczy to 6:2 i 1:9.