Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Centaury pojawiają się w mediach

18 sty 2012 - 00:29:29 przez oskar.wroblewski@gmail.com

Opadł już kurz i zgiełk po tegorocznych rozgrywkach ekstraligi baseballu, ale Centaury wciąż cieszą się zainteresowaniem i obecnością w mediach. Drużyna obecna była w dwóch programach telewizji polskiej - Kawa czy herbata oraz Poziom 2.0.

Baseball staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Widoczne jest to gołym okiem po zainteresowaniu młodzieży, która dołączyła do klubu w tym roku (szkolnym). Prawdopodobnie w dużym stopniu przyczyniły się do tego media, które przychylniej niż kiedyś patrzą na nasz sport i wreszcie pokazują, że baseball nie musi kojarzyć się tylko negatywnie z bandyterką (bejsbolem potocznie nazywana jest broń imitująca pałkę baseballową, którą posługują się bandyci). Poniżej linki do kilku ostatnich publikacji:

05.11.2011 - Kawa czy Herbata? - baseball coraz popularniejszy w Polsce

01.12.2011 - Poziom 2.0 - Baseball, Kolęda-nocka i manga.

SOUL MAGAZINE

"(...), w niektórych materiałach można wręcz wynaleźć informację, że już przed wojną istniały w Wilnie polskie drużyny baseballowe, a to oznacza, że Polska tradycja gry w baseball nie jest tak skromna jak co niektórym mogło się zdawać. Nie zmienia to jednak następujących faktów: pierwsze oficjalne spotkanie baseballowe z udziałem polskich zawodników odbyło się w 1983 roku przeciwko holenderskiej drużynie Foresters Heilo, a rok później wystartowała oficjalnie polska liga baseballu. Obecnie na całą Polskę bierze w jej rozrywkach udział łącznie 16 drużyn, na trzech szczeblach rozgrywek, choć stadiony niestety wciąż nie pękają w szwach. Innymi słowy – nadal jest kameralnie i trochę (lub nawet trochę bardziej) egzotycznie. A szkoda (...)" Czytaj całość na stronie 19.

Small_soul