Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Baseball.pl: Stal Kutno Mistrzem Polski 2011

16 paź 2011 - 11:30:15 przez oskar.wroblewski@gmail.com

MKS Stal BiS Kutno obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrzów Polski w baseballu, pokonując w dniu dzisiejszym (15.10.2011) warszawskie Centaury 6:2.

Informacja na stronie baseball.pl.

Po dwóch zwycięstwach na własnym terenie kutnowskiej Stali do potwierdzenia dominacji w sezonie 2011 wystarczyło jedno zwycięstwo. Serię do trzech wygranych zakończył dzisiejszy pojedynek na boisku w Piasecznie, gdzie stołeczne Centaury uległy 2:6.

Mimo braku zwycięstw w serii finałowej Centaury również mogą świętować sukces. Jest to pierwszy medal dla tej drużyny, zatem przegrana w finale daje jej i tak największy sukces w historii klubu.

W drodze do zwycięstwa Stali bardzo pomocny okazał się Rafał Kaliński, który zaliczył dwa home runy inside the park, które najczęściej zdarzają się właśnie na podwarszawskim boisku.

Równocześnie w podbydgoskim Osielsku trwa drugie spotkanie w serii o 3. miejsce. Lokalne Dęby podejmują tam wrocławski Baseball. W lepszej sytuacji był klub z Dolnego Śląska, który do Osielska przyjechał z jedną wygraną na koncie - do zdobycia brązowego medalu wrocławianom potrzebna jest zatem jedna wygrana.

Grające pod presją Dęby zwyciężyły w tym spotkaniu, choć nie było łatwo. Do rozstrzygnięcia pojedynku trzeba było aż 11 rund. Wynik 3:2 świadczy o zaciętym i emocjonującym widowisku. Drużynę, która zdobędzie w sezonie 2011 brązowy medal, poznamy zatem jutro - mecz rozpocznie się o godz. 12.00

Small_0047