Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Centaury w półfinale Playoff Ekstraligi Baseballu w sezonie 2011

16 wrz 2011 - 10:59:26 przez oskar.wroblewski@gmail.com

Mimo niezłego sezonu, Centaury dopiero w przedostatniej kolejce zapewniły sobie awans do finałów rozgrywek Ekstraligi (awans dała porażka Silesii z Kutnem). Po zaciętym ćwierćfinale w systemie best of 3 (gra do dwóch zwycięstw), stołeczna drużyna pokonała Gepardy Żory. Kolejnym przeciwnikiem już w niedziele będą Dęby z Osielska. Zapraszamy do Piaseczna na godzine 12:00 !!

Pierwszy przeciwnik, Gepardy Żory był faworytem nie tylko ze względu na zajmowane wyższe miejsce w tabeli. Trener śląskiej drużyny jest również selekcjonerem reprezentacji Polski. W drużynie gra wielu reprezentantów Polski oraz zaprzyjaźnieni Czesi z drużyny Arrows Ostrava (Czechy), którzy doskonale wykorzystują doświadczenie nabyte na własnym "podwórku". Gepardy przystępowały do walki po serii zwycięstw w ostatnich kolejkach rozgrywek ligowych oraz eliminacjach do Pucharu Polski. Młode Gepardy (Kadeci) wygrały w tym roku Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Pasmo sukcesów sprawiło, że Gepardy grają pewnie i agresywnie (wykorzystując wszystkie błędy przciwników).

Centaury postawiły jednak silny opór, i mimo że w pierwszym meczu po 14 zmianach uległy 2:1 na swoim boisku, potrafiły wygrać dwa kolejne mecze na wyjeździe. Wyniki spotkań w Żorach (2:1 i 6:4) pokazują jak spotkania były zacięte. W ostatnim meczu prowadzenie zmieniało się 5 razy ostatecznie dając Warszawiakom awans do kolejnej fazy finałów.

Następnym przeciwnikiem stołecznej drużyny będą Dęby z Osielska. Obecny Vce Mistrz Polski ostatni mecz rozegrał 28. sierpnia przegrywając ze STALĄ Kutno 7:2 i tym samym odpadając z rozgrywek o Puchar Polski. Centaury w tym sezonie wygrały 3 mecze z odmłodzoną drużyną Dębów, ale ciężko wskazać zdecydowanego faworyta tego pojedynku. Napewno przeglądając historię potyczek obudwu drużyn, przemawia ona na korzyść zawodników z Osielska. Pierwszy mecz w najbliższą niedzielę w Piasecznie o godz 12:00.