Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Baseball.pl: Wyniki - 3-4.09.2011

05 wrz 2011 - 12:25:37 przez oskar.wroblewski@gmail.com

Rozpoczęła się ostateczna walka o miejsca w Ekstralidze w sezonie 2011. W ramach play-offów w ćwierćfinałach zwyciężały drużyny przyjezdne, natomiast w strefie play-down zdecydowanie bliżej utrzymania w Ekstralidze jest rybnicka Silesia.

Informacja na stronie baseball.pl.

Bez większych problemów obyli się wrocławianie, którzy z pierwszego spotkania ćwierćfinałowego w Miejskiej Górce wrócili z tarczą, pewnie zwyciężając 5:0. Zdecydowanie bardziej zacięty pojedynek miał miejsce w podwarszawskim Piasecznie, gdzie do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebnych było aż 14 rund - ostatecznie żorskie Gepardy zwyciężyły 2:1.

W ramach walki o utrzymanie zdecydowanie bliżej pozostania w Ekstralidze jest rybnicka Silesia, która rozgromiła tegorocznego beniaminka 33:0 w pierwszym i 16:3 w drugim spotkaniu. Walka w strefie play-down toczy się do trzech zwycięstw.

Poza meczami Ekstraligi w miniony weekend rozegrane zostały także spotkania w ramach I Ligi Baseballu oraz PLSK. W tabeli niższej klasy rozgrywek baseballu drugi garnitur Stali umocnił się na pozycji lidera kosztem warszawskich Schabów. Układ tabeli I Ligi pozostaje bez zmian.

W tabeli PLSK natomiast miało miejsce przetasowanie na miejscach 2-3: warszawskie Diamenty awansowały na drugą pozycję po dwóch zwycięstwach nad Warriors, natomiast niemal pewne pozycji lidera mogą być zawodniczki Szóstki Brzeg, którym brakuje już tylko jednej wygranej, by móc świętować zwycięstwo w sezonie 2011.

Wyniki - 3-4.09.2011

EKSTRALIGA BASEBALLU
KS Baseball Wrocław @ TSB Demony Miejska Górka 5:0
BUKS Gepardy Żory @ WUKB Centaury Warszawa 2:1
UKS Caper Kędzierzyn-Koźle @ KS Silesia Rybnik 0:33, 3:16

I LIGA BASEBALLU
WBSC Schaby Warszawa @ UBKS Baza Bydgoszcz 11:16
WBSC Schaby Warszawa @ MKS Stal BiS Kutno II 5:26

POLSKA LIGA SOFTBALLU KOBIET
UKS Caper Kędzierzyn-Koźle @ MKS Szóstka Brzeg 4:19, 8:15
4TB&S Diamonds Warszawa @ WBSC Warriors Warszawa 29:0, 23:4