Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Trwa walka o 2. miejsce w lidze.

24 cze 2011 - 10:15:20 przez oskar.wroblewski@gmail.com

Po niespodziance jaką sprawiły Dęby pokonując dwa razy obecnego Mistrza Polski - Stal BiS Kutno w dwumeczu na swoim boisku, Centaury gonią utracone 2. miejsce. Plan trudny do zrealizowania, ale możliwy o ile Warszawiacy podtrzymają ilość wygranych z pierwszej części sezonu.

Dęby wygrały 6 ostatnich meczy i nie zamierzają zwalniać pozycji dającej prawo rozpoczecia rozgrywek playoff od półfinału. Po pokonaniu Kutna, w kolejnych meczach zawodnicy z Osielska zwyciężyli Gepardy Żory 5:3 i 6:2 oraz Caper Kędzierzyn-Koźle 12:1 i 11:3.

Główną jednak szansą warszawskiej drużyny na powrót na miejsce vce lidera jest ilość rozegranych meczy Dębów i Centaurów. Stołeczna drużyna ma 3 punkty straty i 4 rozegrane mecze mniej. Dodatkowym ułatwieniem jest fakt, że w przypadku takiej samej ilości punktów to drużyna z Warszawy zajmie wyższą pozycję dzięki lepszemu bilansowi spotkań bezpośrednich (3-1)

Szansa, aby nadrobić punkty nadarzy się już w najbliższą niedzielę. Centaury wyjeżdżają do Kędzierzyna gdzie zmierzą się z najsłabszą drużyną obecnego sezonu. Beniaminek nie wygrał do tej pory żadnego spotkania i jest solidnym kandydatem do spadku do 1 ligi. Nie oznacza to, że będzie łatwo. Poprzednie mecze obu drużyn w Piasecznie zakończyły się wynikami 1:7 i 1:4, a jest to zbyt mało by być pewnym czegokolwiek w najbliższych spotkaniach. Szczególnie, że wyniki spotkań w obecnym sezonie już parokrotnie potrafiły zaskoczyć.

Mecz Centaurów i Capera będzie jedynym meczem rozegranym w najbliższy weekend w Polskiej Ekstralidze Baseballu (Kędzierzyn-Koźle godz. 13:00).

Small_kk-yo