Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Baseball.pl: Szybkie tury (Dęby @ Centaury, 5.06.2011)

10 cze 2011 - 09:02:29 przez oskar.wroblewski@gmail.com

Z krótkich, półtoragodzinnych meczów ze stołeczną drużyną Centaurów Dęby nie wywiozły żadnego obiegu. Gospodarze spotkania w Piasecznie, którzy w pierwszym meczu również mieli kłopoty ze zdobyciem punktów, w ostatniej rundzie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i przytrzymali ją w tej pozycji przez całe drugie starcie.

Informacja na stronie baseball.pl .

Pierwszy mecz był niemiłym doznaniem dla grających drużyn. Kolejne rundy mijały bez jakichkolwiek zmian w punktacji, a niemoc wisząca nad boksem pałkarza wydawała się nie do rozproszenia. W poszczególnych turach odbijało po 3-4 pałkarzy (tylko raz - 5), a skutkujące autami piłki prawie nie wychodziły poza pole wewnętrzne.

Choć po obu stronach mecz zaczął się hitami (singiel Pawła Sztejki i dabel Oskara Wróblewskiego), to kolejne wyjścia do odbijania były w zdecydowanej większości nieskuteczne. Dębom na następne zdobycie pierwszej bazy przyszło czekać do czwartej rundy, Centaury zrealizowały to zadanie wcześniej, w drugiej rundzie, oraz również w rundzie czwartej. Żaden biegacz nie dotarł jednak do trzeciej bazy, a obie połowy czwartej rundy zakończył podwójny aut po odbiciu w stronę łącznika.

Następne tury minęły bez efektów. W dolnej części ostatniej rundy błąd na lewym zapolu pozwolił pierwszemu odbijającemu Centaurów dotrzeć do drugiej bazy. Szansa została w pełni wykorzystana - następny w boksie pałkarza Piotr Paskudzki wybił dabla, który rozstrzygnął mecz.

Podbudowane wygraną Centaury zdobyły dwa obiegi już w pierwszej rundzie następnego meczu. Dęby, nie poddając się, doprowadziły w trzeciej i czwartej rundzie biegacza do trzeciej bazy, ale w obu wypadkach miało to miejsce przy dwóch autach i turę zamykał strikeout.

W dolnej połowie czwartej rundy warszawianie zaakcentowali swoją przewagę serią czterech hitów (turę rozpoczął tripel Piotra Krzywińskiego), dzięki którym uzyskali kolejne dwa obiegi. Zmiana na górce powstrzymała ruch na bazach, owocując trzema szybkimi autami (dwa z powietrza i pickoff).

Po dwóch turach mało skutecznej ofensywy obu drużyn Dęby w szóstej rundzie doprowadziły biegacza do trzeciej bazy dzięki dablowi Radosława Zagożdżona, ale dekoncentracja niekorzystnym wynikiem zaczęła gościom z Osielska dawać się we znaki - biegacz został zdjęty z trójki pickoffem, a po zmianie ról błędy wewnątrzpolowych zdecydowały o zajęciu przez zawodników Centaurów dwóch baz. Singiel doprowadził do wypełnienia miejsc, po tym jednak obrona wypełniła swoje zadanie, zatrzymując biegacza przed bazą domową. Kolejny hit pozwolił Centaurom zdobyć piąty obieg. Podczas ostatniego występu w ataku Dęby nie zdołały dotrzeć do pierwszej bazy.

artykuł: Redakcja baseball.pl

Small_dsc00054__800x600_

Small_dsc00090__800x600_

Small_dsc00017__800x600_