Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Polska znowu w World Series !!!

22 lip 2014 - 10:53:42 przez rafalbednarczyk@yahoo.com

UKS Softball Wrocław w niedzielnym finale pokonał drużynę Holenderek z Rotterdamu i Hagi. Polskie softballistki zwyciężyły po emocjonującym meczu 9:8.

Krew, pot i łzy...

Finał Mistrzostw Europy rozgrywany był w piekielnym upale. Temperatura sięgnęła w chwili rozpoczęcia meczu 34 °C. Było tak gorąco że trenerzy robili częste przerwy i przynosili wode w kubeczkach zawodniczkom na boisko.

Pierwszy narzut wykonano o 15:00. Wrocławianki zaczęły od mocnego uderzenia wychodząc na prowadzenie już w pierwszej zmianie na 2:0. Holenderki najpierw zdobyły punkt a później doprowadziły do remisu. Koncertowa gra w czwartej zmianie którą rozpoczął HBP w Klaudię Schwarz wyniósł na prowadzenie zawodniczki z Dolnego Śląska. Świetna postawa na palce Klaudii Rudyk która odbija piłkę na lewe zapole zdobywając 3 obiegi. Na początku 6. Zmiany zdeżenie zawodniczek z Wroclawia - łapaczki z trzeciobazową. Piłka została złapana ale w wyniku zderzenia łapaczka nie mogła kontynuować meczu ( Żelka trzymaj się !!! ). W efekcie kolizji trzeciobazowa miała rozcharatany łokieć a łapaczkę trzeba odwieść do szpitala. Na chwilkę na na miotaniu pojawia się jeszcze Emilka Kozioł ( hit w ostatniej zmianie ) która obok Schwarz i Rudyk były wypożyczone na turniej z "6" Brzeg. W tej zmianie Holenderki zdobywają sześć punktów. Ostatni inning to jeszcze odbicie za trzy punkty zawodniczki z Rotterdamu, ostatni aut i Wrocław w World Series. Radości nie bylo końca. To czego nie udało się w zeszłym roku zawodniczkom Blue Angels ( porażka w finale EMEA z Włoszkami 14:2 ) udalo się w tym roku. Flaga mistrzyn Europy w kategorii Senior powędrowała do Wrocławia. W dniach 3-9 sierpnia wystąpią na Mistrzostwach Świata ( World Series w Lower Sussex, Delaware. W turnieju bierze udział dziesięć najlepszych drużyn z całego Świata. Na dziś dzień poza Wrocławiankami zakwalifikowały się zawodniczki z Manili ( Filipiny ), Victorii ( Kanada ), Maunabo ( Puerto Rico ). Resztę drużyn (6.) stanowią zespoły z różnych najlepszych dystryktów z USA. Gratulacje !

Drużyna MKS "Szóstka" Brzeg występująca w kategorii junior league nie udalo się wygrać żadnego meczu. Mistrzostwa w Brzegu byly ich pierwszym poważnym turniejem więc jeszcze pokażą na co je stać. W końcu wygrywają mecze w naszej PLSK. 

Brzeg w końcu szczęśliwy ...

Piętnaście lat temu, ( 1999 r. )w pierwszych mistrzostwach Europy w baseballu rozgrywanych w Brzegu z trzech kategori wiekowych aż w dwóch wystąpiły Polskie drużyny. 

• 1999 W kategorii Big o wyjazd na Mistrzostwa Świata walczyli Brzeżanie. W meczu finałowym źle rzucona piłka na pierwszą bazę i żąglerka nią łapiącego ją zawodnika spowodowała że na World Series pojechali mistrzowie z Litwy. 

• 1999 W kategorii Senior, łączona drużyna Warszawy i Osielska prowadziła 3:0 w polowie ostatniej zmiany. Błędy w obronie spowodowały że na Florydę pojechali Belgowie wygrywając 4:3. 

• 2014 Wrocławianki prowadzą od początku do końca i jako pierwsza drużyna z rozgrywanych w województwie Opolskim Mistrzostwach Europy wygrywa w finale i jedzie na World Series. 

Przejeźdzałem wczoraj przy "boiskach" które byly areną zmagań baseballowych w 1999. Nic po nich nie zostało. Obecnie pasą się tam owce - dosłownie !

Świetna organizacja turnieju oraz liczne atrakcje dla zawodników - miejmy nadzieję, że przyczyni się to do popularyzacji softballu. Mamy nowy ośrodek baseballowo-softballowy wraz z Hotelem Atrium, więc jest się z czego cieszyc. Liczymy że władze małej ligi softballowej która w tym roku obchodzi 40 lecie i baseballowej małej ligi (75 lat ) przyzna organizację Brzegowi i Skarbimierzowi w kolejnych latach. Wszyscy by tylko na tym skorzystali. Dzieki za fajne zawody na których mogłem uczestniczyć. 

5! 


ziel-ski, komentarz:

W 1997 roku drużyna z Brzegu wywalczyła tytuł mistrzów Europy w kategorii Big League na boiskach w Pawłowie - chyba to wtedy po raz pierwszy odbyły się mistrzostwa na naszym terenie - razem z kategorią senior.

Oprócz nas udział brały drużyny z Rosji i Litwy. Rosjanie po pierwszych meczach zostali zdyskwalifikowani i w dwumeczu z Litwą wygraliśmy. Niestety nie lecieliśmy do usa, ponoć trzeba było zapłacić za przelot a że był to rok wielkiej powodzi jaka dotknęła całą Polskę i między innymi opolskie sponsorzy przekazywali kasę bardziej potrzebującym. Zamiast nas pojechała Litwa. Rok później też były mistrzostwa w Brzegu, niestety nie udało się chłopakom no i pamiętny 1999 gdzie w ostatniej akcji meczu sędzia popełnił kardynalny błąd do którego się potem przyznał.

Small_10530909_669224683152906_1412366791264579309_n