Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Dzisiaj w Czeskiej Pradze rozpoczyna się baseballowy, a od środy softballowy tydzień.

24 cze 2014 - 10:21:48 przez rafalbednarczyk@yahoo.com

"Praski Tydzień" jest doroczną imprezą organizowaną w formie turnieju, w którym biorą udział głównie reprezentacje narodowe z Europy, jak i drużyny z USA. W tym roku w baseballu wystąpią reprezentacje: Czech, Rosji, Białorusi, Słowacji, USA, Polski oraz drużyna gwiazd.

W tygodniu Softballowym zobaczymy, obok reprezentacji Polski, również drużyny z USA, Chorwacji, Niemiec, Szwecji, Austrii i Czech. 

Zawody będą rozgrywane na obiektach klubu sportowego Eagels Praha. 

Polska wystąpi w baseballu z reprezentacją składającą się w połowie z juniorów dla których będzie to etap przygotowawczy do tegorocznych Mistrzostw Europy w Chorwacji. W kadrze narodowej z Centaurów Warszawa wystąpią w Pradze: Mateusz Szustek, Dominik Cydzik, Piotr Mikołajczyk i ja (Rafał Bednarczyk).  

Kadra Softballowa składać się będzie z zawodniczek U-22, które już niedługo mają ME w tej kategorii wiekowej w Bułgarskiej Dupnicy. Trenerem kadry pałkarzy jest Arkadiusz Żurkowski, a pałkarek Piotr Romanowicz.

Relacje z turnieju jak zwykle na stronie http://centaury.pl/rbi lub http://www.facebook.com/pages/Rafa%C5%82-Bednarczyk/140777905997589