Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy

Deja vu

Wicemistrzowie polski rozpoczęli fazę play off Ekstraligi Baseballu podobnie do reprezentacji piłkarzy, bo od remisu. Centaury po sobotnim zwycięstwie i bardzo długim niedzielnym meczu podzieliły się zwycięstwami z wrocławskimi Baronsami.

 

Zapowiedź jesiennej ramówki Centaury TV

Koniec wakacji to już od 33. lat sygnał dla polskich baseballistów żeby wznowić treningi i przystąpić do wrześniowej fazy Play Off. Po raz drugi w swojej krótkiej historii transmisji, streamingowy kanał warszawskich baseballistów pokaże wszystkie jesienne mecze na żywo w Centaury TV.

 

Puchar Polski w T-ballu 2016

Zapraszamy na Puchar Polski w T-ballu, który zostanie rozegrany w Warszawie na boisku baseballowym ze sztuczną nawierzchnią w terminie 16-18 czerwca 2016 roku. Turniej współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

 

Centaury 2.0

Niespełna pięć dni po powrocie z Hiszpanii zawodnicy Centaurów wybiegli na ligowe boiska. W pierwszym meczu tegorocznego sezonu gładko ograły Rybniczan 10:2. W drugim już tak łatwo nie było ale skończyło się happy endem.

 

Mikołajki u Centaurów

Jak co roku w okolicach Mikołajek Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy Centaury organizuje turniej baseballowy dla najmłodszych.

 

II Puchar Polski w T-ballu w Warszawie

T-ball to baseball dla dzieci w wieku 6-10 lat, który różni się od dorosłego baseballu tym, że każda akcja rozpoczyna się od odbicia piłki przez zawodnika ze stojaka.

 

Century w Finale Mistrzostw Polski Juniora Młodszego

Dzisiaj w Miejskiej Górce ( woj. wielkopolskie ) rozpoczynają się finały Mistrzostw Polski Juniora Młodszego. W turnieju weźmie udział zwycięzca eliminacji w swojej grupie - Centaury Warszawa

 

Puchar Polski w T-ballu – Zaproszenie

Zapraszamy na Puchar Polski w T-ballu, który zostanie rozegrany w Warszawie na boisku baseballowym ze sztuczną nawierzchnią w terminie 11-13 czerwca 2015 r. Zgłoszenia prosimy przesyłać na sp.205@wp.pl do 1 czerwca do godz. 12:00.

 

Szafiarka - czyli w co i za ile na boisku

Zajrzeliśmy do softballowo-baseballowych szaf i toreb, żeby zobaczyć w co ubrani są nasi zawodnicy oraz dzieciaki rozpoczynające przygodę z tym sportem. Wrzucamy na warsztat koszty uprawiania piłki palantowej.

 

Centaury TV w 4K

"Nadejszła wiekopomna chwila ..." Począwszy od sezonu 2015 wszystkie Ekstraligowe mecze Warszawskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Centaury" Warszawa bedą relacjonowane za żywo w internecie!!!

 

Mikołajkowy Turniej Baseballowy

Jak co roku Centaury Warszawa organizują Mikołajkowy Turniej Baseballowy. Zapraszamy 6. grudnia do Szkoły podstawowej nr 202.

 

Softball znowu na Igrzyskach

21 lipca 1996 był bez wątpienia najbardziej wyczekiwanym momentem w historii Softballu. Po 29 latach od Pierwszych Mistrzostw Świata w Australi ( 1965 ) - debiut w rodzinie dyscyplin Olimpijskich. Czy będziemy przeżywać odrodzenie na igrzyskach w Tokio, dowiemy się już w przyszłym tygodniu. W dniach 8-9 grudnia 2014 w Monako odbędzie się 127. Nadzwyczajna sesja MKOL. Głównym założeniem Sesji jest wprowadzenie zmian w Ruchu Olimpijskim, tzw. Programu Olimpijskiego 2020.

 

Mike Renery w kadrze Wielkiej Brytanii

Brytyjska Federacja Baseballowa ogłosiła wczoraj na swojej stronie internetowej ( britishbaseball.org ) skład szerokiej kadry na Mistrzostwa Europy. Wśród wybranych 40. zawodników jest jeden, występujący przez ostatnie dwa sezony, w Polskiej Ekstralidze Baseballu - Mike Renery.

 

Polska znowu w World Series !!!

UKS Softball Wrocław w niedzielnym finale pokonał drużynę Holenderek z Rotterdamu i Hagi. Polskie softballistki zwyciężyły po emocjonującym meczu 9:8.

 

Powołanie juniorów młodszych Centaury Warszawa

Powołanie juniorów młodszych Centaury Warszawa na konsultacje szkoleniowe w Miejskiej Górce oraz turniej kwalifikacyjny ME w Bratysławie

 

Mistrzostwa Europy w Brzegu

Dokładnie po piętnastu latach bo 16. Lipca rozpocznie się ponownie impreza rangi Mistrzostw Europy w Brzegu.

 

Mistrzostwa Polski Kadetów w Baseballu 2014

Już dzisiaj w Miejkiej Górce rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Kadetów w Baseballu. W rozgrywkach wystąpi drużyna Centaurów Warszawa pod wodzą Pawła Rojka.

 

Dzisiaj w Czeskiej Pradze rozpoczyna się baseballowy, a od środy softballowy tydzień.

"Praski Tydzień" jest doroczną imprezą organizowaną w formie turnieju, w którym biorą udział głównie reprezentacje narodowe z Europy, jak i drużyny z USA. W tym roku w baseballu wystąpią reprezentacje: Czech, Rosji, Białorusi, Słowacji, USA, Polski oraz drużyna gwiazd.

 

Centaury Warszawa 7 Angels Trnava 4

Na zakończenie turnieju Centaury odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w seniorskich rozgrywkach europejskich. Doskonale na górce zaprezentował się Stephen Couillard, a drużyna z Warszawy wygrała 7-4.

 

Centaury Warszawa 0 Żubry Brześć 10

Trzeci mecz, trzecia porażka. Drużyna nie odbiegała poziomem od występu w poprzednich spotkaniach. Świetna postawa w obronie i niemoc na pałce to za mało, żeby nawiązać równorzędną walkę z mistrzami z kraju Europy Wschodniej.

 

Centaury Warszawa 3 Lithuanica Kowno 4

Drugi dzień turnieju to drugi mecz Centaurów i wcześniej nie zapowiadana ceremonia otwarcia.

 

Centaury Warszawa 0 Vienna Metrostars 9

Krew sie rozlała zanim jeszcze rozpoczął sie mecz. Podczas próby chwytu na rozgrzewce przed meczowej, nieprzewidywalne odbijająca się pilka od kępki trawy uderzyła mnie prosto w nos. Troche spuchłem ale rozpocząłem mecz na pozycji SS.

 

Centaury już w Brześciu

Dzisiaj Centaury Warszawa punktualnie o godzinie 13:00 spod siedziby swojego klubu mieszczącego się przy ul. Spartańskiej 4, wyruszły na Białoruś. W oddalonym od Warszawy o 205 km Brześciu, od jutra będą zmagać się z czterema drużynami w Turnieju Kwalifikacyjnym Pucharu Europy Grupy B w Baseballu.

 

Najmłodsze Centaury wywalczyły I miejsce w Pucharze Polski

Dzisiaj zakończył się pierwszy Puchar Polski w teeballu (odmiana baseballu dla najmłodszych). Najwyższe miejsce na podium wywalczyły Centaury. W turnieju wzięły udział drużyny z Kędzierzyna-Koźle, Kutna, Mazowsza, Osielska oraz Warszawy.

 

95. rocznica pierwszego meczu baseballowego w Polsce

Jak podaje artukuł z czasopisma Warsaw Voice - Batter up! z 2002 roku, baseball w naszym kraju zadebiutował 30 maja 1919 roku w podwarszawskim miasteczku o nazwie Modlin. Dzisiaj bardziej znane jest z Twierdzy i lotniska.

 

Najmłodsi przygotowują się do Pucharu Polski

Młode Centaury, 7-8 lat grały dzisiaj mecz sparingowy przygotowujący do Pucharu Polski w T-ballu. Zawody odbędą się na boisku Centaury Warszawa w Szkole Podstawowej nr 205 w Warszawie w dniach 12-14 czerwca.

 

Ruszył sezon ekstraligi 2014

W swoich pierwszych meczach w tym sezonie Mistrzowie Polski 2013 Centaury Warszawa podzieliły się zwycięstwami z KSB Baseball Wrocław 8:4 i 2:8. Już w najbliższy weekend kolejny pojedynek tym razem z czwartą drużyną minionego roku BUKS Gepardy Żory.

 

Puchar Polski w T-Ballu 2014 w Warszawie

Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy CENTAURY zaprasza na Puchar Polski w T-Ballu. Zawody odbędą się w dniach 12-14 czerwca 2014 r. Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 7. maja br.

 

dnia 29.03.2014 zmarł Jan Liszka - były prezes PZBall Baseball & Softball.

Z przykrością informujemy że 29.03.2014 odszedł od nas były prezes PZBall Baseball & Softball z lat 1984 - 2005 Jan Liszka. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 1 kwietnia o godzinie 9.00 w kościele św. Wawrzyńca w Rybniku - Ligockiej Kuźni. [*]

 

Centaury na 8. miejscu w Działdowie

Centaury Warszawa w XIV edycji Działdowo Cup zajęli 8. miejsce na 10 ekip. W ostatnim meczu nie sprawdziły się przewidywania trenera i przegraliśmy z UTENĄ z Ukrainy 0:2.

 

Turniej o puchar Prezydenta RP w Działdowie

Dzisiaj w Działdowie rozpoczął sie XIV turniej baseballowy o puchar Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W zawodach po wielu latach nieobecności wzięła udział drużyna z Warszawy.

 

Pięciu prezesów od Palanta do Baseballu

Od soboty 8.03.2014 w Polskim Związku Baseballu i Softballu panuje bezkrólewie. Obecny prezes - Michał Kaczmarek, wybrany w maju ubiegłe roku na trzecią kadencje, złożył rezygnację.

 

16/16 Botswana i Wielka Brytania w @WC2014

7. marca poznaliśmy ostatnie dwie ekipy które wystąpią na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Softballu.

 

Centaury na Białorusi Vol. 3

Jak podaje Ambasada Białorusi w Polsce, na rozwój sportu w tym kraju kładzie się szczególna uwagę. Państwo wspiera dziesiątki dyscyplin sportowych, a przede wszystkim te, które wchodzą do programu Igrzysk Olimpijskich. Najbardziej popularnymi są piłka nożna, hokej, biathlon i tenis. Jednak i baseball nie jest traktowany gorzej.

 

MLB otwiera szkółkę baseballową w Europie

Hiszpańska Walencja ma stać się pierwszym miastem w Europie z własną szkółką baseballową sponsorowaną przez Amerykański zawodowy zespół MLB z Los Angeles.

 

Centaury na Białorusi Vol. 2

Jak pisze w swojej książce Josh Chatwynd "Baseball w Europie" istnieje legenda, która głosi że pierwsza rękawica baseballowa trafiła do Polski z Czech, w wyniku transakcji wymiennej za butelkę vódki. Historyjka wydaje się zmyślona, chociaż nie znam nikogo kto mógł by ją obalić.

 

Centaury zagrają swoje kwalifikacje w Brześciu

Międzynarodowa organizacja CEB rozlosowała grupy oraz podała terminarz rozgrywek dla czterech miast, które będą gospodarzami tegorocznych kwalifikacji do Pucharu Europy.

 

Warsztaty z byłym zawodnikiem Detroit Tigers

Serdecznie zapraszamy na warsztaty baseballowe, które poprowadzi były zawodnik MLB Patrick Ahearne. Zajęcia odbędą się już w najbliższy weekend na salach gimnastycznych szkół SP 205 i SP 202 w Warszawie.

 

Polska Liga Softballu Kobiet 2014

10. lutego upłynął termin zgłoszeń do ósmej edycji Polskiej Ligi Softballu Kobiet. W tegorocznych rozgrywkach zobaczymy pięć drużyn, które wystartują w walce o Mistrzostwo Polski.

 

Trwają w Kutnie konsultacje Reprezentacji Polski Juniorów

Jest niedziela 9.02 2014. O godzinie 11:00 w Kutnie rozpoczęły się konsultacje od Kadry Narodowej Juniorów w Baseballu. Wczoraj odbył się pierwszy dzień selekcji w Żorach. Najlepsi zawodnicy będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Chorwackim Varaždin.

 

Naranjeros Hermosillo mistrzem Serie del Caribe 2014

Serie del Caribe 2014 wygrywa drużyna zeszłorocznych gospodarzy Naranjeros Hermosillo. W finale Meksykanie pokonali Indios de Mayagüez 7:1.

 

Już dzisiaj Finał Serie del Caribe 2014

Już dzisiaj rozegrany zostanie finał Serie del Caribe. W finale wezmą udział drużyny Indios de Mayagüez (Puerto Rico) i Naranjeros de Hermosillo (Meksyk).

 

Centaury na konsultacjach do kardy Polski Juniorów!

Jutro w Kutnie rozpoczynają się konsultacje do Kadry Polski Juniorów. W jednodniowych tryoutach weźmie udział duża grupa zawodników z zaplecza Mistrzów Polski w baseballu 2013.

 

Perth Heat mistrzem Australii w Baseballu 2014.

W drugim meczu serii finałowej, drużyna z Perth pokonała Kawalerzystów 2:1. Heat po rocznej przerwie powrócili na szczyt.

 

MKOl pozostawia otwarte drzwi dla Baseballu i Softballu na Igrzyskach Olimpijskich.

Baseball i softball zagrają dodatkową zmianę w walce o włączenie ich w poczet dyscyplin Olimpijskich.

 

Kubańscy "najemnicy sportu" wracają na Karaiby

Dzisiaj rozpoczyna się LVI Serie Del Caribe w Wenezueli. Turniej rokrocznie obstawiają mistrzowskie zespoły klubowe z Karaibów. Poza gospodarzami wystąpią ekipy z Meksyku, Portoryko, Dominikany i po 53. latach Kuby.

 

Już za chwilę Serie del Caribe 2014

Dokladnie za tydzień rozpocznie się 56' Seria Karaibska w baseballu. Dla mnie najlepszy turniej tego typu na świecie.

 

Trevor Caughey śladami Marka Gierasimowicza!

Jak podaje strona mister baseball - Trevor Caughey, Mistrz Polski 2013 w barwach Centaury Warszawa, przechodzi od nowego sezonu do niemieckiej drużyny Bonn Capitals.

 

Kurs trenerski we Wrocławiu

Dzisiaj we Wrocławiu kończy się trenerski kurs baseballu i softballu organizowany przez PZBall ( dawny kurs instruktora sportu - przed deragulacją ). Na szkoleniu przebywa prawie 60 przyszłych trenerów a zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy z zagranicy.

 

Ekipa z Warszawy - odcinek 41.

Klub baseballowy z Warszawy został sklasyfikowany na 41. miejscu w rankingu mister-baseball 50. najlepszych klubów baseballowych w Europie.

 

Mikołajkowy Turniej Baseballowy 2013

Zgodnie z zapowiedzią Warszawskie Centaury rozgrywały w sobotę swoje mecze. Niestety drużyna z Kutna nie przyjechała więc musieliśmy sobie radzić sami. Na pierwszy ogień w sześcio-zmianowym pojedynku poszły zawodniczki i zawodnicy 6. i 7. letni.

 

Asia Series 2013

Już 15 listopada rozpoczyna się siódmy międzynarodowy turniej Asia Series 2013. Zawody odbędą się w Taichung na Tajwanie i potrwają 5 dni. Dwa lata temu w Asia Series występował Trevor Caughey z Warszawskich Centarów. Reprezentował on wtedy mistrza Australii drużynę Heat z Perth.

 

Złote Centaury a.d. 2013!!!

Kiedy przed sezonem zapytałem co jeśli Centaury zdobędą mistrza w tym roku nie wiele osób spodziewało się że tak będzie. Trzynaście wygranych w szesnastu meczach sezonu regularnego wywindowało nas na pozycję lidera. Sześć zwycięstw w ośmiu meczach finału dało mistrzostwo!

 

Do wygrania piłki baseballowe w AntyRadio!

W związku ze zdobyciem przez Centaury Warszawa Mistrzostwa Polski, jutro o 14:00 w AntyRadio reportaż oraz konkurs - do wygrania piłki baseballowe.

 

Trzeci mecz dla Centaurów? Czyli historia World Series po Polsku od 1984 !

Na przestrzeni lat Mistrz Polski w baseballu wyłaniany był w różny sposób. Raz na turnieju, innym razem dwumecz (mecz i rewanż), a przez ostatnie lata w finale play-off.

 

Centaury prowadzą 2:0 w finale z Osielskiem ! Jeden punkt od Mistrzostwa!!!

We wczorajszym meczu Centaury Warszawa pokonały drużynę Dębów z Osielska 4:2. Drugie zwycięstwo w serii finałowej do trzech wygranych spotkań zbliżyło Warszawiaków do upragnionego tytułu.

 

Zwycięstwo Centaurów w pierwszym meczu finałowym MP 2013!

Centaury Warszawa wygrały dzisiaj z Dębami z Osielska 5:0 i są o jeden krok bliżej do zdobycia tytułu w tym sezonie. Było to historyczne zwycięstwo, bo jeszcze nigdy do tej pory drużynie WUKB nie udało się pokonać przeciwnika w decydującej rozgrywce. Dwa lata temu Kutno zdobyło mistrza w trzech meczach.

 

Z Bydgoszczy przez Arizonę po Finał MP 2013!

Tegoroczni finaliści Mistrzostw Polski w Baseballu Centaury Warszawa i Dęby Osielsko mimo iż wystąpią na przeciw siebie po raz pierwszy w najważniejszej fazie rozgrywek, to w przeszłości oba kluby łączyły się by odnosić wspólne triumfy.

 

2 Finał Centaurów, 8 Dębów, 10 "Siuśka"* !!!

W XXIX sezonie o Mistrzostwo Polski seniorów w Baseballu, a XXIII Finale Fazy PLAY-OFF zmierzą się drużyny WUKB Centaury Warszawa i UKS Dęby Osielsko.

 

Centaury w finale Ekstraligi Baseballu 2013!!! Żory lubią brąz!

We wczorajszym piątym i ostatnim meczu półfinałowym WUKB Centaury Warszawa pokonał aktualnych Mistrzów Polski BUKS Gepardy Żory 4:3 i awansował do finału Ekstraligi Baseballu.

 

WUKB CENTAURY vs BUKS Gepardy Żory PLAY-OFF Game#5

Wszystkie rozegrane mecze do tej pory nie mają znaczenia. Ostatni piąty mecz pierwszej rundy fazy play-off zdecyduje kto za tydzień wystąpi w XXIX finale Polskiej Ligi Baseballu.

 

Puchar Polski 2013

Już jutro w Kutnie rozpocznie się Puchar Polski w baseballu 2013. W turnieju weźmie udział pięć drużyn. Centaury rozgrywają w sobotę trzy mecze. O 9:00 z Wrocławiem, 12:00 z Żorami, 16:00 z Kutnem. W niedzielę już tylko jeden mecz o 10:00 z Osielskiem i Home Run Derby.

 

Połamane grabki i środkowy palec od baseball.pl. Centaury cztery zwycięstwa od mistrzostwa!

W miniony weekend drużyna z Warszawy rozegrała mecze półfinałowe numer 3 i 4 w Żorach. Wciąż miedzy drużynami jest remis. Tym razem 2:2. O wstąpieniu do finału zadecyduje ostatnie piąte spotkanie, które rozegramy za dwa tygodnie.

 

Centaury w weekend na remis, pięć punktów do Mistrzostwa!

W miniony weekend drużyna Centaurów rozegrała pierwsze dwa mecze fazy play-off z ekipą z Żor a wynik rywalizacji po nich wynosi 1:1.

 

Parszywa trzynastka, przesiedlenie i sześć punktów od mistrzostwa!

Centaury Warszawa już w najbliższy weekend rozpoczynają walkę w Play off's z Gepardami z Żor o finał Ekstraligi. Trzy zwycięstwa w maksymalnie pięciu meczach zapewnią występ w XXIX finale Mistrzostw Polski w baseballu.

 

Droga do MLB? Podążaj za Strzałką

Jak 16. lipca poinformował serwis baseball.pl, Artur Strzałka - miotacz drużyny Silesia Rybnik, podpisał siedmioletni kontrakt z profesjonalną drużyną MLB - New York Yankees. Dzień później o tym wydarzeniu informowały już wszystkie ważniejsze portale informacyjne.

 

Centaury zakończyły rundę zasadniczą na pierwszym miejscu

Mike się nie wyciepeł - rzucił no hittera. Centaury pierwsze w Playoffs Przypadek? ... Nie sądzę!

 

Hit by pitch'e w szczepionkę i fikołki na bazie domowej! Centaury Nō1!

Centaury Warszawa pokonały wczoraj dwukrotnie Dęby z Osielska 7:3 i 13:0 i wskoczyły znowu na pozycje lidera Ekstraligi Baseballu. W pierwszym meczu WINA zaliczył Piotr Paskudzki w drugim Mike Renery a SAVE'a miał Adam Vorbrodt.

 

Mamy lidera w Warszawie! Centaury na czele!

Centaury Warszawa wygrały dwa dzisiejsze mecze z drużyną Silesii z Rybnika. Wskoczyły tym samym na pierwsze miejsce w tabeli Ekstraligi Baseballu. Swojego czwartego WINA zaliczył w pierwszym meczu Piotr Paskudzki, w drugim Mike Renery, a SAVE zaliczył Krzystof Jurek.

 

Silesia o pietruszkę, Centaury o lidera! Czyżby Opening Day Warszawy?!

Już w najbliższą niedzielę kolejny mecz baseballistów z Warszawy. Tym razem ich rywalami bedzie drużyna z Rybnika.

 

Kutno po trzech ćwiartkach, Warszawa po połówce ! Centaury przegrywają ze Stalą !

Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy zakończył serię 6 kolejnych zwycięstw. Zatrzymała ich Stal która rezegrala 75% swoich spotkań w sezonie zasadniczym, zajmuje pierwsze miejsce w tabeli (7zwyciestw/5 porazek). Centaury rozegrały połowę meczy ( 6/2) i są na drugim miescu. W sobotnie popołudnie na stadionie Stana Musiała Kutno okazało się lepsze od stołecznych wygrywając 4:1 i 3:2. Home runy wybijali Grzegorz Paskudzki i Marek Piergies.

 

Centaury już znają życie, były w Kutnie i wygrały dwa razy !

Już jutro w Kutnie, Centaury zmierzą się z miejscową Stalą. Tym razem jednak to Warszawianie wystąpią w roli gospodarzy. Zwycięzca dwu meczu zasiądzie na fotelu lidera. Początek pierwszego spotkania o godzinie 12:00.

 

Centaury ścinają stumilowy las Dębowy! W grze Miki, Słomka i automobile TT!

Centaury Warszawa zaliczyły najlepszy start w historii klubu. 8 wygranych 0 przegranych. To jednak nie jest koniec. Zawodnicy chcą śrubować ten wynik tak długo jak się da. W dzień dziecka Centaury pokonały Dęby w Osielsku 1:0 i 6:4.

 

Z Dębami w kaloszach i z parasolką!

Już jutro kolejne mecze warszawskich Centaurów. Rywalem Czerwono-szaro-czarnych będzie drużyna Dębów z Osielska. Początek pierwszego meczu przy ul.Centralnej w Osielsku o godz. 12:00

 

Opening Day w innym terminie

Ze względu na obfite opady deszczu w całej Polsce, mecze w Piasecznie zostały przełożone. Nowy termin spotkań nie jest jeszcze znany. Postaramy się opublikować informację na łamach naszego serwisu jak najszybciej.

 

Opening Day w Warszawie

Na początek Rybnik, Stal Kutno, znikająca Miejska, Nadzedł wreszcie czas na sprawdzian Osielska! Mecz pomiędzi WUKB Centaury Warszawa a UKS Dęby Osielsko rozegrany zostanie na boisku baseballowym w Piasecznie ul. 1 Maja 16. Początek pierwszego meczu o godzinie 12:30, drugiego trzydzieści minut po pierwszym.

 

O dziewięciu Centaurach i Sierotce Miotaczu!

Centaury pokonały wczoraj utytułowaną drużynę z Kutna w obu spotkaniach 6:3 i 5:2 i zajmuje pierwszą pozycję w tabeli ekstraligi baseballu. Mecze wygrali miotacze Piotr Paskudzki pierwszy i Krzysztof Jurek drugi, a Adam Vorbrodt zakończył drugi mecz (Save).

 

Kto nie był w Kutnie ten życia nie zna, kto nie wygrał w Kutnie ten nie ma mistrza

Ostatnia kolejka meczy ekstraligi baseballu można zaliczyć do najbardziej nieudanych w historii Polskiego Baseballu. Żadne z 6 meczy nie doszły do skutku mimo obecności drużyn. Zawiodła pogoda czy zabezpieczenie boisk przed opadami... W następnej kolejce Centaury zmierzą się z utytułowaną Stalą Kutno. Początek meczu w niedzielę, o godz 12:00.

 

Rozpadane Świeto Ogniowe

Przez warunki pogodowe oraz przesiąknięte od deszczu boiska, w ten weekend nie zostały rozegrane żadne mecze ekstraligi baseballu. W pierwszej lidze dwa zwycięstwa nad Yankees Działdowo odniosły Feniksy Warszawa, a w polskiej lidze softballu kobiet punktami podzieliły się drużyny Warsaw Diamonds i MKS STAL BiS Kutno.

 

Centaury jadą sprawdzać bilety w Żorach!

Ale się porobiło. Z Ekstraligi wycofała się drużyna z Miejskiej Górki z którą graliśmy przed tygodniem. Oznacza to, że wszystkie mecze z rezygnującą z gry w lidze "uznaje sie za nie odbyte". To pierwszy taki przypadek od 2009 roku kiedy to opuściła rozgrywki w trakcie ich trwania drużyna KS Zbójcerze Piaseczno.

 

Baseball.pl: Demony poza burtą

Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis Baseball.pl prawdopodobnie z rozgrywek ekstraligowych wycofuje się zespół Demonów.

 

Paskudzki nie Lewandowski, Miejska Górka to nie Barcelona!

Centaury Warszawa odniosły kolejne dwa wyjazdowe zwycięstwa, tym razem pokonały Demony z Miejskiej Górki 12:5 i 14:4. Bohaterem dwumeczu został Grzegorz Paskudzki wybijając w pierwszym spotkaniu dwa Home Runy ( 1 Grand Slam). Zwycięstwo odnieśli Miotacze Piotr Paskudzki w pierwszym i Paweł Komosa w drugim meczu.

 

Centaury w finałach Pucharu Polski 2013

Ze względu na małą liczbę drużyn zgłoszonych w tym roku do Pucharu Polski oraz przy szczęściu w losowaniu, Centaury znalazły się od razu w turnieju finałowym, który zostanie rozegrany prawdopodobnie na początku września.

 

Centaury powalczą na "Demonowych polach"

Historia spotkań pomiędzy Centaurami i Demonami sięga czasów starożytnej Grecji a rywalizacja drużyny z Warszawy i Miejskiej Górki jest prawie tak długa jak losy bohaterów z serialu " Moda na skuces". Kolejne starcie obu drużyn już w niedzielę w Miejskiej Górce o godz 13:00.

 

Baseball i Softball walczą o miejsce w programie Igrzysk Olimpijskich

Nowo utworzona organizacja światowego baseballu i softballu (WBSC - World Baseball Softball Confederation) będzie starać się o powrót do programu Olimpiady w 2020 roku. We wrześniu, Międzynarodowy Komitet Olimijski wybierze jeden sport, który zostanie dołączony do programu Igrzysk w 2020 roku.

 

"Klątwa kozła" została przełamana !

Centaury po pierwszych wygranych meczach (2:1; 2:1) zajmują pierwsze miejsce w tabeli ekstraligi wraz z Dębami z Osielska, które dzisiaj dwukrotnie pokonały beniaminka ekstraligi Demony z Miejskiej Górki 12:1, 19:4. Bardzo udane występy zaliczyli na górce miotacza Piotr Paskudzki i Krzysztof Jurek - grający trenerzy warszawskiej drużyny..

 

Turniej baseballowy otwierający sezon 2013

Feniksy Warszawa (organizator turnieju) z przyjemnością zapraszają wszystkich miłośników oraz ludzi zaciekawionych naszą egzotyczną jak na polskie warunki dyscypliną. Rozegrane zostną trzy spotkania między drużynami z naszego miasta. Całe przedwsięwzięcie odbędzie się dzięki dotacji urzędu dzielnicy Mokotów.

 

Czy Centaury spóźnią sie na swoje 5 minut ?

W pierwszej kolejce (w zasadzie 3, bo dwie kolejki otwierające rozgrywki zostały przeniesione na inny termin) Centaury pojadą po Rybnika. Będzie to jedenaste spotkanie w historii rozgrywek między tymi drużynami. Bilans spotkań jest miażdzący na niekorzyść warszawskiej drużyny i wynosi 5 wygranych i 21 porażek w najwyższej klasie rozgrywkowej, w której grają ze sobą od 2003 roku. Ani razu WUKB nie wygrał przy ulicy Partyzantów. Czas to zmienić!

 

Start sezonu jeszcze później

Choć w Warszawie wreszcie wyszło słońce i pojawiła się nadzieja, że zima nareszcie się skończy, na boiskach w całej Polsce wciąż zalega śnieg. Najbliższy możliwy termin rozpoczęcia rozgrywek to 21. kwietnia. Czy Centaury swoje ligowe potyczki rozpoczną w Rybniku?

 

Baseball.pl: Falstart

Mimo tego, że znamy już terminarze rozgrywek sezonu 2013, to wciąż nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy zobaczymy zawodników i zawodniczki na boiskach.

 

PZBall przesuwa rozpoczęcie rozgrywek ekstraligi 2013

O tydzień zostało przesunięte rozpoczęcie rozgrywek ekstraligi w baseballu w sezonie 2013. Na wielu boiskach w Polsce zalega jeszcze śnieg co uniemożliwia rozpoczęcie rozgrywek.

 

Centaury wybudziły się z zimowego snu!

W dniu dzisiejszym odbył się pierwszy trening Centaurów na boisku. Poniżej film z naszego weekendowego treningu na hali wykonany przez jednego z naszych zawodników.

 

Zimowy obóz treningowy

Specjalne treningi z Aaronem Hornostajem byłym zawodnikiem San Francisco Giants - AAA Fresno Grizzlies.

 

Baseball.pl: Rozwój czy upadek?

Wielkimi krokami zbliża się nowy sezon w Polskiej Lidze Baseballu, jak roboczo będziemy nazywać od tego sezonu rozgrywki pod patronatem PZBall. Artykuł wprowadzający w nowy sezon uprzedzimy jednak tekstem omawiającym aktualne zmiany, których wiele.

 

Aaron Hornostaj trenował Centaury w czasie Spring Training 2012.

W dniach 22-25 marca, Centaury wyjechały na coroczny obóz przygotowujący do sezonu. Warszawski klub zrezygnował w tym roku z podróży za granicę. W zamian za to, przygotowania odbyły się pod okiem trenera i zawodnika z przeszłością z amerykańskiej ligi AAA, Aarona Hornostaja.

 

Znamy terminarz rozgrywek na sezon 2012 - oficjalnie

W nadchodzącym sezonie zmieni się liczba drużyn występujących w najwyższej klasie rozrywkowej. Z udziału w rozgrywkach zrezygnował Mistrz Polski z 2009 roku - Demony Miejska Górka. Beniaminkiem w sezonie 2012 będzie Baza Bydgoszcz - drużyna, która w zeszłym roku zajęła drugie miejsce pierwszej ligi i awansowała, ponieważ mistrz pierwszej ligi ma już reprezentację swojego klubu w ekstralidze. Baza będzie również pierwszym przeciwnikiem warszawskich Centaurów.

 

Znamy terminarz rozgrywek na sezon 2012

Niestety ogłaszamy falstart. Terminarz w wersji początkowej rzeczywiście widzieliśmy, ale nie został on jeszcze oficjalnie zatwierdzony. Stanie się to najprawdopodobniej w sobotę na zebraniu zarządu PZBall. Wtedy ponownie umieścimy informację o rozgrywkach w przyszłym sezonie.

 

Centaury pojawiają się w mediach

Opadł już kurz i zgiełk po tegorocznych rozgrywkach ekstraligi baseballu, ale Centaury wciąż cieszą się zainteresowaniem i obecnością w mediach. Drużyna obecna była w dwóch programach telewizji polskiej - Kawa czy herbata oraz Poziom 2.0.

 

Zakończenie sezonu baseballowego 2011

W sobotę na Mokotowie odbyła się impreza baseballowa, która była oficjalnym zakończeniem sezonu 2011. Był to sezon bardzo udany dla drużyny „Centaurów” Warszawa, które w tym roku odniosły największy sukces w 19-letniej historii klubu. Drużyna trenowana przez Krzysztofa Jurka i Piotra Paskudzkiego zdobyła tytuł wicemistrza Polski ulegając tylko wielokrotnemu mistrzowi, drużynie z Kutna.

 

Baseball.pl: Stal Kutno Mistrzem Polski 2011

MKS Stal BiS Kutno obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrzów Polski w baseballu, pokonując w dniu dzisiejszym (15.10.2011) warszawskie Centaury 6:2.

 

Wielki finał trwa. MKS STAL BiS Kutno bliżej Mistrzostwa.

Drużyna z Kutna jak narazie nie pozostawia złudzeń komu należy się Mistrzostwo Polski. W meczach finałowych (do 3. zwycięstw) prowadzi rywalizację z warszawskimi Centaurami 2:0. Stołeczna drużyna liczy jednak na korzystny wynik na własnym terenie i przedłużenie walki o tytuł mistrza wraz ze zdobyciem trofeum.

 

Centaury w finale Mistrzostw Polski!

Warszawska drużyna pokonała w półfinale Dęby z Osielska wygrywając najpierw u siebie 3:0, a następnie na wyjeździe 5:3 i awansowała do finału Mistrzostw Polski. Ostatnim przeciwnikiem na drodze do trofeum jest aktualny Mistrz Polski - STAL BiS Kutno. Początek rywalizacji w Kutnie, 8. października. Walka toczyć się będzie do 3 zwycięstw.

 

Druga edycja imprezy Everybody Home Run w Platinium

Dzisiaj o 21:00 startuje druga już impreza pod nazwą Everybody Home Run. Zadaniem imprezy jest promocja Warszawskich klubów baseballowych i softballowych, promocja tych pięknych dyscyplin sportowych oraz integracja wśród osób już pasjonujących się tymi sportami. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów, kibiców, zawodników, trenerów, sędziów, działaczy, sponsorów, etc.. Do zobaczenia w Platinium!

 

Centaury w półfinale Playoff Ekstraligi Baseballu w sezonie 2011

Mimo niezłego sezonu, Centaury dopiero w przedostatniej kolejce zapewniły sobie awans do finałów rozgrywek Ekstraligi (awans dała porażka Silesii z Kutnem). Po zaciętym ćwierćfinale w systemie best of 3 (gra do dwóch zwycięstw), stołeczna drużyna pokonała Gepardy Żory. Kolejnym przeciwnikiem już w niedziele będą Dęby z Osielska. Zapraszamy do Piaseczna na godzine 12:00 !!

 

Baseball.pl: Wyniki - 3-4.09.2011

Rozpoczęła się ostateczna walka o miejsca w Ekstralidze w sezonie 2011. W ramach play-offów w ćwierćfinałach zwyciężały drużyny przyjezdne, natomiast w strefie play-down zdecydowanie bliżej utrzymania w Ekstralidze jest rybnicka Silesia.

 

Reprezentacja Polski gra w eliminacjach do Mistrzostw Europy

W poniedziałek rozpoczęły się eliminacje do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Polska swoje mecze rozgrywa w Antwerpii (Belgia). Przeciwnikami reprezentacji w turnieju są: Austra, Belgia, Łotwa i Słowacja. Po dwóch dniach turnieju Polacy mają jedną porażkę z zespołem ze Słowacji.

 

Centaury dwukrotnie poległy w Rybniku. Trwa walka o 2. miejsce!

Warszawska drużyna pojechała do Rybnika z ambitnym planem powrotu na drugą pozycję w tabeli. Aby plan był zrealizowany w 100% trzeba było liczyć na porażkę drużyny z Osielska z Demonami z Miejskiej Górki. O ile Dęby rzeczywiście poległy w swoich meczach (dwukrotnie - 3:2 i 3:1), o tyle Centaury nie wykorzystały tej szansy przegrywając swoje mecze 4:5 i 0:1.

 

Trwa walka o 2. miejsce w lidze.

Po niespodziance jaką sprawiły Dęby pokonując dwa razy obecnego Mistrza Polski - Stal BiS Kutno w dwumeczu na swoim boisku, Centaury gonią utracone 2. miejsce. Plan trudny do zrealizowania, ale możliwy o ile Warszawiacy podtrzymają ilość wygranych z pierwszej części sezonu.

 

Baseball.pl: Szybkie tury (Dęby @ Centaury, 5.06.2011)

Z krótkich, półtoragodzinnych meczów ze stołeczną drużyną Centaurów Dęby nie wywiozły żadnego obiegu. Gospodarze spotkania w Piasecznie, którzy w pierwszym meczu również mieli kłopoty ze zdobyciem punktów, w ostatniej rundzie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i przytrzymali ją w tej pozycji przez całe drugie starcie.

 

Baseball.pl: Dwudziestka z II klasą

W miniony weekend zakończył się w Miejskiej Górce kurs trenera baseballu. Dzięki temu od minionego weekendu bardzo nieliczna grupa polskich trenerów II klasy powiększyła się o dwadzieścia osób.

 

Dzień Dziecka u Centaurów

W piątek, 27 maja odbył się dzień dziecka zorganizowany przez klub Centaury Warszawa przy szkole podstawowej nr 205 w Warszawie. W zabawie wzięli udział zawodnicy ze wszystkich kategorii wiekowych klubu, a wieczór zakończył towarzyski mecz softballowy Warsaw Diamonds i seniorskiej drużyny Centaurów.

 

Wszystkiego najlepszego Mamo!

Warszawski klub Centaury życzy wszystkiego najlepszego mamom z całego świata. Szczególnie dziękujemy za trudy włożone w opiekę nad zawodnikami i zawodniczkami oraz dowożenie na treningi dzięki czemu mógł powstać nasz klub. Życzymy jak najwięcej zdrowia i radości oraz jak najmniej trosk w codziennym życiu. Pamiętamy, że sukcesy drużyny możemy w dużym stopniu zawdzięczać mamom.

 

Po pierwszej rundzie na drugim miejscu

Centaury wygrały swoje niedzielne mecze z beniaminkiem ekstraligi - Caperem Kędzierzyn Koźle - 7:1 i 4:1. W ten sposób utrzymały drugie miejsce na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek. Pierwsze miejsce od dłuższego czasu zajmuje obecny mistrz polski Stal Kutno. Po piętach depczą stołecznej drużynie Dęby Osielsko, z którymi mecz odbędzie się już za dwa tygodnie (5. czerwca) na boisku w Piasecznie.

 

Problemy ze stabilnością strony

Przepraszamy za problemy ze stabilnością strony. Wynikają one z problemów technicznych firmy hostingowej. Obecnie roglądamy się już za innymi możliwościami i jeżeli problemy nie ustąpią będziemy reagować.

 

Dwie porażki i dwa zwycięstwa w weekend 7-8. maja

Rozegranie czterech meczy w weekend stanowi wyzwanie dla każdej drużyny ekstraligowej, niezależnie od jakości przeciwnika. Trzeba dysponować dostatecznie szerokim składem, aby rozłożyć siły i zagrać możliwie efektywnie. W warszawskiej drużynie zagrali wszyscy zawodnicy, którzy znaleźli się w kadrze na weekendowe spotkania. Ostatecznie w sobotę przegrali ze Stalą 13:3 i 18:5 oraz wygrali z Gepardami w niedzielę 4:3 i 12:4.

 

Rocznica najdłuższego meczu w historii MLB

9 maja 1984 zakończył się najdłuższy w historii – 25. zmianowy mecz w lidze Major League Baseball pomiędzy Chicago White Sox i Milwaukee Brewers. Harold Baines odbił home-run i ustalił wynik na 7:6 dla Chicago.

 

Centaury utrzymały czwarte miejsce po drugiej kolejce ekstraligi

W drugim tygodniu zmagań w ekstralidze Centaury i Demony podzieliły się punktami. Warszawiacy, którzy dysponują stabilnym składem, nieznacznie zmieniającym się na przestrzeni kilku lat odnieśli w pierwszej kolejce cenne zwycięstwo w Osielsku i liczyli na kolejne punkty. Miejska Górka bardzo się w tym roku odmłodziła i buduję drużynę, dla której sukcesy powinny nadejść dopiero wkrótce. Po dwóch porażkach na starcie pokazała jednak silny charakter i zdołała wygrać mecz na wyjeździe.

 

Reprezentacja Polski wygrywa w Hluboce.

Do kwalifikacyjnego turnieju mistrzostw Europy pozostały 3 miesiące. W ramach przygotowań kadra polski rozegrała turniej w czeskiej Hluboce, który wygrała.

 

Ruszamy z nową stroną!

Sezon 2011 to spore wyzwanie dla członków klubu Centaury Warszawa. Po słabym wyniku w poprzednim sezonie (dopiero 7 miejsce w lidze) przyszedł czas na zmiany. Po nowych zawodnikach, solidnych przygotowaniach do nowego sezonu zakończonych wyjazdem na Spring Traing w Madrycie (Hiszpania) oraz powstaniu aktywnie działającego profilu na facebooku przyszedł czas na zmianę oficjalnej strony klubu.